Na koniec sezonu trzy porażki zespołów z powiatu gnieźnieńskiego w B klasie grupie 1!

2018-06-20

W minioną niedzielę 17 czerwca trzy zespoły z powiatu gnieźnieńskiego występujące w rozgrywkach poznańskiej B klasy grupy 1 Fara Pelikan Żydowo, Wełnianka Kiszkowo oraz Lider Szczytniki Czerniejewskie walczyły o ostatnie punkty w sezonie 2017/2018.

Zespoły z naszego powiatu występów swoich na zakończenie ligi nie zaliczą do udanych gdyż wszystkie trzy drużyny z placu gry schodziły niestety pokonane.

GKS Gułtowy - Lider Szczytniki Czerniejewskie 10:0

Zespół Lidera Szczytniki Czerniejewskie na ostatni mecz w rundzie rewanżowej udał się do Gułtów gdzie był podejmowany przez miejscowy zespół GKS-u. Podopieczni Adriana Grzelaka, rundę rewanżową nie zaliczą do udanych gdyż zakończyli ją bez zdobyczy punktowej. Dwunastą porażkę z rzędu zespół z Szczytnik Czerniejewskich musiał przełknąć właśnie w Gułtowych ulegając miejscowemu GKS-owi aż 10:0. Dla zwycięzców sześć goli zdobył Krystian Kofel (2, 35, 60, 73, 85 i 90 minuta) , dwie bramki dołożył Norbert Dura (13 i 50 minuta) a po jednym celnym trafieniu do bramki Lidera Szczytnik Czerniejewskich zapisali jeszcze Mikołaj Błażykowski 57 ' i Łukasz Lewandowski 65’. Ostatecznie zespół Lidera Szczytnik Czerniejewskich cały sezon zakończył na ostatnim miejscu z zdobytymi zaledwie w 24 meczach 4 punktami.

Skład Lidera Szczytniki Czerniejewski: Igor Chojnacki, Marcin Białas (46' Damian Domaszewski), Adrian Kurek, Adrian Fiebig,  Marek Paluszak, Mateusz Chodyniecki,  Dominik Kierzek,Dawid Kierzek, Jakub Łopyta, Dawid Głowala (60' Patyk Cichowicz), Szymon Przybylski

Fara Pelikan Żydowo - KS Uchorowo 0:2

Grająca w kartkę w rundzie rewanżowej drużyna Fary Pelikan Żydowo w ostatni mecz sezonu 2017/2018 rozegrała na własnym terenie podejmując zespół KS Uchorowo. Żydowianie podobnie jak Lider Szczytniki Czerniejewskie musieli uznać wyższość swojego rywala przegrywając z nim w stosunku 0:2. Po bramce na swoim koncie dla KS Uchorowa zapisali Krystian Kołodziejski w 28 minucie oraz Michał Kołodziejski w doliczonym czasie gry. Podopieczni Pawła Woźniego sezon 2017/2018 zakończyli na dziewiątym miejscu zdobywając w 24 meczach 37 punktów.

Skład Fary Pelikan Niechanowo: Arkadiusz Zych, Karol Stein, Dawid Gierałka (57' Denis Raczak), Karol Kowalski (53' Patryk Dudziak), Wojciech Żabierek,  Marcin Maciejewski, Dawid Rożewski (60' Dawid Stefaniak ), Maciej Nowicki, Krystian Małecki, Adam Macioszek (47' Szymon Kostecki), Marek Sanok

Wełnianka Kiszkowo - Rożnovia Rożnowo 1:3

Drużyna Wełnianki Kiszkowo sezon 2017/2018 podobnie jak Fara Pelikan Żydowo zakończyła spotkaniem na własnym trenie podejmując ekipę Rożnovii Rożnowo. Podopieczni Piotra Wojnowskiego podobnie jak pozostałe dwa zespoły z powiatu gnieźnieńskiego ostatniego meczu w sezonie nie zaliczą do udanych gdyż mimom prowadzenia 1:0 od 17 minuty po bramce zdobytej przez Macieja Występskiego spotkanie przegrali w stosunku 1:3. Po golu dla Rożnovii Rożnowo w tym meczu na swoim koncie zapisali Damian Łwniczak w 33 minucie doprowadzając do stanu 1:1 oraz w drugiej połowie Jeremiasz Michalak w 50 minucie wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 2:1 oraz w 58 minucie Borys Dolata, który tą bramką ustalił końcowy wynik meczu. Drużyna Wełnianki Kiszkowo sezon zakończyła na 11 miejscu z zdobytymi w 24 meczach 12 oczkami.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Przemysław Łenc, Adrian Olszewski, Daniel Wojnowski (55'Marcin Zamiara ), Bartłomiej Występski, Maciej Występski, Kacper Ostojewski, Hubert Starczewski (70'Mateusz Pluszczyk), Marek Raith (61'Paweł Kujawski), Mateusz Krawczyk, Szymon Burgiel, Sebastian Żelazny

Pełne wyniki 26 - 17 czerwca

Pauza: Meblorz Swarzędz.

Błękitni Owińska - KS Łopuchowo 4:2
LKS Lipa - Antares Zalasewo 3:2
LKS Kicin - Jadwiżański KS Poznań 7:0