Na sportowo Piątce

2013-10-02

W dn. 27 września br. pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Gnieźnie, Anna Wójcik- Starczewska, wraz z całą kadrą pedagogiczną zafundowała wszystkim uczniom ciekawy program zajęć w ramach Szkolnego Dnia Sportu i Rekreacji. Po krótkim wystąpieniu p. dyrektor rozpoczęły się gry i zabawy sportowe, które zostały przeprowadzone pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego: p. Ewy Gryski, p. Krzysztofa Domagały, p. Janusza Sawickiego, p. Łukasza Malczewskiego. Uczniowie klas młodszych nauczania zintegrowanego wzięli chętnie udział w szeregu zabaw sprawnościowych i gier zręcznościowych, które zostały przygotowane dla nich przez ich wychowawców. Dzieci z wielką radością i przyjemnością uczestniczyły w licznych konkursach sprawnościowych na szkolnym boisku. Było przy tym dużo śmiechu i radości, a przecież o to chodziło organizatorom w tym dniu.

Starszym uczennicom z klas 4-6 zaproponowano następujące konkurencje, jak: gra „Dwa Ognie”, mini - hokej, koszykówka. Natomiast chłopcy z klas 4-6 mieli okazję rywalizować ze sobą podczas zorganizowanego dla nich w tym dniu turnieju piłki nożnej.  Drużyny chłopców podczas każdego meczu  były głośno i gorąco dopingowane, szczególnie przez wychowawców. Nikt z graczy  się nie oszczędzał na boisku, a kibicujący nauczyciele oraz uczniowie nie nudzili się, gdyż co chwilę „wpadały  bramki”.

Jednak nie ważne było w tym dniu pokazanie się, kto jest lepszy, która drużyna wygra to spotkanie. Najbardziej chodziło o dobrą zabawę i sprawienie uczniom  frajdy z okazji tego dnia. Także była to wspaniała okazja, by promować postawy „fair play” podczas sportowych rozgrywek .

Gry i zabawy sportowe nie były jednak jedyną atrakcją tego dnia. Uczniowie mieli także okazję poznać przy pomocy zawodników z klubu Stella Gniezno technikę walki bokserskiej. Natomiast  ci uczniowie, którzy uwielbiają historię,  dzięki pracownikom MPPP przenieśli się w czasy rycerskie i w pełnym uzbrojeniu mogli spróbować także tej formy walki z okresu średniowiecza. Podczas w/w prób obu rodzajów pojedynku uczniowie zawsze pamiętali o kodeksie uczciwej walki i szacunku dla przeciwnika.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się także przygotowane przez policję oraz straż pożarną pokazy na terenie szkolnego boiska.

Dzień Sportowo- Rekreacyjny w Szkole Podstawowej nr 5 w Gnieźnie okazał się  czasem miło spędzonym przez uczniów tej placówki oraz także kolejną okazją do wspólnego spędzenia tego dnia z nauczycielami i wychowawcami w inny sposób, na sportowo.

Wioleta Smaglewska, zdjęcia Małgorzata Tomczak


treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,na-sportowo-piatce.html