Na trzeciej rundzie Czarni Czerniejewo zakończyli zmagania pucharowe!

2015-09-24

W środę 23 września zespół Czarnych Czerniejewo, w ramach 1/32 finału Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego podejmowała na własnym boisku inną drużynę z powiatu gnieźnieńskiego Zjednoczonych Trzemeszno. Stawką tego spotkania był awans do 1/16 dalszych zmagań pucharowych jednej lub drugiej drużyny.

Zwycięsko z tej konfrontacji wyszli piłkarze z grodu Kilińskiego występujący na co dzień w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi grupy północnej pokonując drużynę z poznańskiej klasy A grupy 1 w stosunku 4:3. Początek środowego spotkania nie zapowiadał że to gospodarze pożegnają się z dalsza rywalizacja pucharowa. Podopieczni Bartłomieja Figasa bowiem od 5 minuty prowadzili z gośćmi z Trzemeszna w stosunku 1:0. Gola dającego prowadzenie czerwono-czarnym zdobył Damian Szczepaniak, pokonując bramkarza z Trzemeszna uderzeniem z głowy z 8.metra metra po wcześniejszym dośrodkowaniu piłki w pole karne Zjednoczonych przez Rafała Półtoraka. W 15 minucie było jednak 1:1 po bramce zdobytej po uderzeniu piłki z 25 metra przez jednego z zawodników gości, po którym futbolówka wpadła pod  poprzeczkę bramki Czarnych Czerniejewo strzeżonej przez Piotra Rzepczyńskiego. Podopieczni Łukasza Kańczukowskiego, jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę środowego meczu pucharowego zdołali jeszcze dwukrotnie pokonać golkipera Czarnych Czerniejewo – Piotra Rzepczyńskiego a było to w 25 oraz 35 minucie. Tą ostatnią bramką zdobytą przez Adama Koniecznego goście z grodu Kilińskiego ustalili wynik pierwszej połowy na 3:1.

Po zmianie stron podopieczni Bartłomieja Figasa, od pierwszych minut drugiej połowy wzięli się ostro do odrabiania strat bramkowych z pierwszej części meczu. Już na początku drugiej połowie w 55 minucie czerwono-czarni zmniejszyli prowadzenie czwartoligowca do 3:2. Gola na swoim koncie zapisał po dośrodkowaniu Rafała Półtoraka i przejęciu jej na 11 metrze Norbert Szklarz, który z tej odległości umieścił ją w bramce gości, która nim do niej wpadała to jeszcze odbiła się od jej słupka. W 83 minucie meczu gospodarze doprowadzili do stanu 3:3, po bramce zdobytej ponownie przez Norberta Szklarza, który pokonał golipera gości w sytuacji sam na sam. I kiedy wydawało się remisem zakończy się to spotkanie i o awansie do dalszych zmagań pucharowych jednej lub drugiej drużyny zadecyduje seria rzutów karnych. W 88 minucie drużyna z grodu Kilińskiego zdobyła gola na wagę awansu do 1/16 finału Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego. Bramkę na swoim koncie zapisał Grzegorz Meller pokonując po strzale z 15. metra golipera Damiana Nowaczyka, który od 60 minuty zastąpił pomiędzy słupkami bramki Czarnych Czerniejewa – Piotra Rzepczyńskiego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką czarnych Czerniejewo w stosunku 3:4.
Na koniec należy nadmienić iż podopieczni Bartłomieja Figasa mecz kończyli w dziesiątkę. W 86 minucie za faul na Krzysztofie Chojnackim wychodzącym na czystą pozycję z bramkarzem gospodarzy został ukarany czerwoną kartką Tomasz Winkel, który musiał opuścić plac gry. Podyktowany rzut wolny z 18 metra wykonywał w drużynie Zjednoczonych - Waldemar Kuczyński, któremu jednak nie udało się pokonać golkipera Czarnych Czerniejewo.

Skład Czarnych Czerniejewo: Piotr Rzepczyński (60’ Damian Nowaczyk), Tomasz Winkel, Mateusz Kuliński (70’ Dominik Jabkiewicz), Mateusz Jaworski, Rafał półtorak, Bartosz Kubalewski, Rafał Wawrzyniak, Dawid Maćkowiak, Alan Tomaszewski, Norbert Szklarz, Damian Szczepaniak (15’ Sławomir Staniszewski – 46’ Zbigniew Kościański).

A już w sobotę 26 września zespół z Czerniejewa czeka kolejny mecz mistrzowski w ramach rozgrywek poznańskiej klasy A grupy 1. Tego dnia czerwono-czarni na własnym boisku o godzinie 16.30 podejmować będą  zespół Orkanu Jarosławiec.