Na zakończenie przygotowań Mieszka remis w sparingu z Sokół Aleksandrów Łódzki

2019-03-03

W ostatnim siódmym sparingu tej zimy przed rozpoczęciem rundy wiosennej 3 ligi grupy 2 w dniach 9-10 marca zespół Mieszka Gniezno, w meczu wyjazdowym z innym przedstawicielem trzecioligowym lecz grupy 1 zremisował 1:1 z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

W pojedynku piłkarskim liderów obu swoich grup, do którego doszło w Gutowie Małym na jednym z boisk z naturalną nawierzchnią trawiastą mieszczącym się w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Ptak. Bramkę wychodząc nią na prowadzenie 1:0 jako pierwsi zdobyli gnieźnianie. Po zagraniu piłki przez Radosława Mikołajczaka w 38 minucie po błędzie bramkarza Sokoła Aleksandrów Łódzki piłkę do pustej bramki strzałem z 16 metra wpakował Adrian Kaliszan. Prowadzenie jednobramkowe gnieźnian utrzymało się do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron mieszkowcy na początku drugiej połowy mogli zdobyć drugą bramkę. W idealnej sytuacji strzeleckiej na podwyższenia prowadzenia gnieźnian znalazł się Adam Konieczny. Strzał popularnego ,,Koniasa” jednak nie został zamieniony na gola gdyż  piłkę zmierzając do pustej bramki gospodarzy w ostatniej chwilki z linii bramkowej zdołał wybić jeden z zawodników Sokoła Aleksandrów Łódzki. Gospodarze bramkę kontaktową wyrównującą tym samym stan meczu 1:1 zdobyli w 67 minucie. Autorem gola dającego remis w meczu kontrolnym dla gospodarzy zdobył Dawid Cempa. A  że wynik sobotniego meczu nie uległ zmianie do końca mio jeszcze kilku sytuacji strzeleckich w wykonaniu piłkarzy obu drużyn. Tyma samym spotkanie dwóch liderów obu grup trzecioligowych 1 i 2 zakończył się remisem 1:1. Trzeba przyznać iż remis Mieszka Gniezno, przed startem rundy rewanżowej w najbliższy weekend to chyba dobry prognostyk w walce już o ligowe punkty o czym przekonamy się niebawem.

Przypomnijmy iż pierwszy mecz zespół Mieszka Gniezno, rozegra na wyjeździe w sobotę 9 marca. Przeciwnikiem Jakuba Ostrowskiego będzie zespół KKS Kalisz. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18.00.

Skład wyjściowy Mieszka Gniezno: Beśka, Brylewski, Kaliszan, Tadrowski, Pająk, Radomski, Wolkiewicz, Goździk, Panowicz, Mikołajczak, Konieczny

Z ławki weszli: Woźniak, Hoffmann, Kaźmiercxzak T., Tomaszewski, Roszak, Pawlak, Urbania D., Ławniczak, Molewski, Bogajewski