Najniższy wymiar kary dla gospodarzy w Zalasewie. Formaton Piast Łubowo wygrywa z Antaresem!

2020-10-04

W niedzielne popołudnie 4 października została rozegrana 8 kolejka A-klasy PROTON grupy 3.

Zawodnicy Formatonu Piast Łubowo udali się do Zalasewa, by powalczyć o punkty z miejscowym Antaresem. Oba zespoły miały już okazję grać ze sobą kilkukrotnie, jednak dotychczas Antares w roli gospodarza występował na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Swarzędzu. Wyjazd ten pod kątem boiska był zatem niewiadomą. Samo w sobie boisko utrzymane w bardzo dobrym stanie, ale o dziwo mniejsze niż to w Łubowie. Sprzyjało to defensywnej grze Zalasewa.

W pierwszej połowie najlepsze sytuacje na zdobycie bramki mieli Maciej Adamski i Aleks Puglisi, ale strzały lądowały obok bramki lub świetnie interweniował golkiper Antaresu. Gospodarze nie stworzyli sobie groźnych sytuacji i całą grę kontrolowali podopieczni Marcina Sporakowskiego.
W drugiej połowie świetnie w pressingu zaczęli piłkarze z Łubowa i już w 46 minucie gola mógł zdobyć Patryk Kanclerz, niestety kolejną świetną interwencją popisał się bramkarz Antaresu. W kolejnych sytuacjach Maciej Adamski i Patryk Kanclerz obijali poprzeczkę. Dopiero w 50 minucie wynik otworzył Maciej Adamski z rzutu karnego. W 65 minucie na 2:0 ponownie gola zdobył Adamski po kontrataku. Wynik w 75 minucie ustalił Dawid Zięba mocnym uderzeniem pod poprzeczkę.

Dwie kontuzje w ostatnich dwóch meczach, które z gry wykluczyły na bardzo długi czas Damiana Grzesiaka i Filipa Adamskiego wymusiły wzmocnienie kadry. Do zespołu dołączyli nowi zawodnicy i niedzielę  szansę na debiut otrzymał Bartosz Łucjan.

Skład Formatonu Piast Łubowo: Łukasz Kierzek - Adrian Łucjan, Przemysław Wolniewicz, Arkadiusz Wiśniewski, Dawid Zięba - Jakub Kierzek, Tobiasz Garstka - Patryk Kanclerz, Patryk Wasielewski, Maciej Adamski - Aleks Puglisi

Z ławki weszli: Karol Szwajcowski, Adrian Wachoń, Patryk Kluczyński, Mariusz Jabkiewicz, Bartosz Łucjan

Na ławce pozostali: Igor Chojnacki, Damian Pawliczak, Karol Zwolenkiewicz