Najpierw walkower a teraz porażka Czarnych Czerniejewo!

2021-05-23

Seniorzy drużyny Czarnych Czerniejewo, dobiegającego tygodnia w rozgrywkach wielkopolskiej V ligi Red Box grupy 1 nie zaliczą do udanych.

Najpierw czerwono-czarni zainkasowali w środę 19 maja na swoim koncie walkower 3:0 nie udając się na spotkanie zaległe z 21 kolejki z Pogonią Łobżenica. Z kolei trzy dni później 22 maja zespół z Czerniejewa, schodził z własnego boiska pokonany przegrywając spotkanie w ramach 29 kolejki ligowej z zespołem Błękitnych Wronki w stosunku 6:3 mimo prowadzenia do przerwy 1:0 po bramce zdobytej w 36 minucie przez Macieja Lisieckiego z podyktowanego rzutu karnego. Dramat czerwono-czarnych rozpoczął się z początkiem drugiej połowy. Goście z Wronek w przeciągu krótkim odstępie czasowym zdołali zaaplikować drużynie z Czerniejewa aż cztery bramki rozpoczynając zdobywanie ich od 52 minuty a kończąc w 77 minucie i wyszli na prowadzenie w meczu 4:1. W 78 minucie wprawdzie czerwono-czarni zmniejszyli prowadzenie gości do 4:2 po golu zdobytym przez Macieja Lisieckiego. Odpowiedź jednak Błękitnych Wronki na straconego gola była wręcz natychmiastowa gdyż pięć minut później czyli w 83 minucie po zdobytym golu ponownie odskoczyli Czarnym Czerniejewo prowadząc z nimi  różnicą dwóch goli 5:2. Czerwono-czarni w kolejnych minutach drugiej połowy dążyli do zdobycia następnych bramek ażeby spotkanie zakończyć wygraną. To zadanie zrealizowali w połowiczny sposób. W 89 minucie gracze z Czerniejewa wprawdzie zdobyli trzecią bramkę a zapisał ją na swoim koncie Maciej Lisiecki, który tym samym w sobotnim spotkaniu ustrzelił przysłowiowego hat tricka. I było 5:3 dla Błękitnych Wronki. Jak się później okazało ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do zespołu z Wronek, który swoje zwycięstwo przypieczętował zdobytą szóstą bramką w 90 minucie i tym samym wygrał całe spotkanie 6:3. Bramki dla Błękitnych Wronek zdobył trzy Brajan Burzyński, a po jednym golu do końcowego wyniku meczu dołożyli Kamil Bzdziel, Kacper Czaja i Jakub Duda. Tym wysokim zwycięstwem zespół Błękitnych Wronki, zrewanżował się Czarnym Czerniejewo, za porażkę z rundy jesiennej kiedy to w ramach 12 kolejki wielkopolskiej V ligi Red Box grupy 1 uległ na własnym boisku czerwono-czarnym 2:1.

W najbliższym tygodniu zespół z Czerniejewa, czeka kolejny maraton piłkarski. W środę 26 maja czerwono-czarni w zaległym spotkaniu  z 23 kolejki ligowej, które w pierwotnym terminie miało odbyć się 10 kwietnia a zostało odwołane z powodu zagrożenia epidemicznego drużyna z Czerniejewa zmierzy się na wyjeździe o godzinie 17.00 z ekipą Orkanu Śmiłowo. Trzy dni później czyli 29 maja zespół z Czerniejewa, rozegra kolejne spotkanie na wyjeździe gdzie o godzinie 14.00 zmierzy się z Concordią Murowana Goślina.

Skład Czarnych Czerniejewo: Tomasz Roszyk, Michał Czerniak, Adrian Franczak, Kuba Cierpiszewski, Krzysztof Pawłowski, Rafał Wawrzyniak, Arkadiusz Juchacz, Daniel Bartkowiak, Paweł Zieliński, Maciej Matuszak, Maciej Lisiecki