Nasze mecze to duża dawka pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń

2018-11-17

Z drugim trenerem MKS PR URBIS Gniezno, Romanem Solarkiem na temat najbliższego derbowego meczu ligowego ze Spartą Oborniki, sytuacji kadrowej, drużyny juniorek oraz promocji piłki ręcznej w Gnieźnie rozmawia Łukasz Gądek

Już w najbliższą niedzielę gnieźnieńskie piłkarki ręczne zmierzą się w kolejnym meczu I ligi w Derbach Wielkopolski ze Spartą Oborniki. Jakie są mocne strony tego zespołu? Czy drużyna ta ma jakieś gwiazdy?
 
Tak, czeka nas kolejny mecz i zarazem kolejna walka o trzy punkty. Z zespołem z Obornik dość dobrze się znamy. Ostatnio graliśmy przeciwko sobie w Poznaniu podczas wygranego przez nas Finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Jest to zespół, który posiada w swoim gronie zarówno doświadczone zawodniczki obyte na parkietach I – ligowych jak: Ula Filoda czy Asia Gładecka (obecnie wicelider klasyfikacji strzelczyń), jak i te, które dopiero zdobywają takie doświadczenia. My nie lekceważymy żadnego przeciwnika i do każdego meczu wychodzimy skoncentrowani z wolą zwycięstwa. Derby dodadzą na pewno tej konfrontacji dodatkowego „smaczku” . Drużyna z Obornik to beniaminek, a z własnej zeszłorocznej historii wiemy, że z beniaminkami gra się ciężko. 
 
Jak prezentuje się na dzień dzisiejszy kadra seniorek MKS PR URBIS Gniezno? Czy w ostatnim czasie pojawiły się jakieś problemy z kontuzjami u zawodniczek?
 
Nasza kadra na dzień dzisiejszy jest bez zmian. Na szczęście omijają nas groźniejsze kontuzje i oby tak się działo przez cały sezon. W najbliższym spotkaniu pojawią się te same zawodniczki, co w poprzednich meczach.
 
Czy w przerwie w rozgrywkach planujecie jakieś wzmocnienia? 
 
My właściwie dłuższej przerwy w rozgrywkach nie mamy. Zaledwie niecały miesiąc przerwy świąteczno-noworocznej pomiędzy dwoma rundami. Obecnie nasze zawodniczki-gnieźnianki tworzą fajny kolektyw i szkoda byłoby to w trakcie sezonu zakłócać. Żadnych wzmocnień nie planujemy.   
 
A co słychać u juniorek – niedawnych wicemistrzyń Polski? Jak wyglądają ich plany meczowe? 
 
Drużyna juniorek obecnie ma rozegrane dwa spotkania w obecnym sezonie w Wielkopolskiej Lidze Juniorek. Bilans spotkań to jedno zwycięstwo i jedna porażka. W najbliższy poniedziałek 19 listopada o godz. 17:45 na Starej Hali zagramy kolejne spotkanie z drużyną z Dopiewa, z którą w pierwszym meczu przegraliśmy 19:17. Walczymy o wywalczenie jednego z dwóch miejsc dających nam awans do rozgrywek szczebla centralnego.
 
Jak by chciał Pan zachęcić gnieźnieńskich kibiców żeby licznie zapełniali halę podczas meczów ligowych seniorek i juniorek?
 
Cały czas nasze grono kibiców się powiększa i to nas bardzo cieszy. Gramy przecież dla nich. Piłka ręczna w naszym mieście jest w rozkwicie, a to raduje nasze serca. Serdecznie zapraszam wszystkich – tych którzy przychodzą regularnie na nasze mecze, ale i tych którzy jeszcze u nas nie zawitali. Nasze mecze to duża dawka pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Zapraszamy już w najbliższą niedzielę 18 listopada na godz. 17:00 do Nowej Hali przy ul. Sportowej 3 na Derby Wielkopolski.
 
Dziękuję za rozmowę
 
Dziękuję również
 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,nasze-mecze-to-duza-dawka-pozytywnych-emocji-i-niezapomnianych-wrazen.html