Nie było niespodzianki. Meszko przegrywa wysoko z Polonią Środa Wielkopolska!

2020-08-22

Drugiej dotkliwej porażki w czwartym spotkaniu rozgrywek III ligi grupy 1 nowego sezonu doznali na własnym trenie piłkarze Mieszka Gniezno.

W sobotę 22 sierpnia podopieczni duetu trenerskiego Mariusz Bekas i Przemysław Urbaniak, zajmujący ostatnie miejsce w ligowej tabeli z zerowym dorobkiem punktowym po trzech spotkaniach mistrzowskich podejmowali na płycie boiska przy Strumykowej 8  lidera swojej grupy zespół Polonii Środa Wielkopolska. Po wcześniejszej porażce przed własną publicznością na inauguracje nowego sezonu w rozgrywkach III ligi grupy 1 nowego sezonu 2020/2021 z Nielbą Wągrowiec w stosunku 6:0. Gnieźnianie nie sprostali ponownie swojemu rywalowi przegrywając z Polonią Środa Wielkopolska bardzo wysoko bo aż 6:1.

Jeśli chodzi o przebieg meczu pomiędzy Mieszkiem Gniezno a Polonią Środa Wielkopolska, w którym od początku do końca przebiegał pod dyktando gości. To przyjezdni na prowadzenie 1:0 wyszli bardzo szybko bo już w 7 minucie meczu. Oskar Włodarczak posłał piłkę w pole karne gospodarzy a celnym trafieniem w zespole gości popisał się Damian Buczma. W 12 minucie mieszkowcy przegrywali już 0:2. Goście wykonywali rzut rożny a piłkę do bramki gnieźnieńskiej szczerzonej przez Łukasz Benydykcińskiego wpakował z najbliższej odległości Adam Borucki. Nie upłynęły kolejne pięć minut a zespół z Środy Wielkopolskiej podwyższył swoje prowadzenie do 3:0. Tym razem na listę strzelców przyjezdnych wpisał się eks mieszkowiec, który jeszcze w niedokończonej rundzie wiosennej z powodu epidemii konorwirusa COVID 19 bronił barw biało-niebieskich w sezonie 2019/2020 mowa tutaj o Krzysztofie Biegańskim. Ten sam zawodnik w 39 minucie meczu zdobył czwartego gola dla swojej drużyny, po którym Polonia Środa Wielkopolska prowadziła 4:0. Biegański tym razem po wcześniejszym posłaniu piłki pod poprzeczkę bramki gnieźnieńskiej oddał strzał z ostrego konta boiska znajdując się przed linią pola karnego. Wprawdzie golkiper Mieszka – Łukasz Benedykciński obronił uderzoną piłkę przez pomocnika gości lecz ta po jego niefortunnym piąstkowaniu wpadła do jego bramki. Wynik pierwszej połowy został ustalony w 41 minucie. Wtedy to gospodarze zdobyli gola kontaktowego jak się później okazało jedynego w całym meczu. W zamieszaniu w polu karnym gości najprzytomniej w szeregach Mieszka Gniezna zachował się Jakub Hoffmann, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki Polonii Środa Wielkopolska. Tym samy Polonia Środa na przerwę schodziła prowadząc z Mieszkiem Gniezno w stosunku 4:1. Po zmianie stron festiwal strzelecki zespołu z Środy Wielkopolskiej trwał nadal. Gnieźnienom w tej odsłonie meczu nie udało się zdobyć kolejnej bramki w przeciwieństwie co do ich rywali, którzy zaaplikowali mieszkowcom aż dwa kolejne. W 67 minucie na 5:1 prowadzenie dla Polonii Środa Wielkopolska, podwyższył Luis Alfonso Henriquez Ledezma, który uderzeniem piłki z powietrza za linii pola karnego wpakował ją do bramki Mieszka Gniezno. Wynik sobotniej potyczki piłkarskiej pomiędzy Mieszkiem Gniezno a Polonią Środa Wielkopolska został ustalony w 83 minucie. Szóstą bramkę do przyjezdnych po posłaniu piłki w pole karne gnieźnian przez Krystiana Pawlaka celnie skierował z bliskiej odległości w ekipie przyjezdnych Michał Górzyński. Ostatecznie zespół z Środy Wielkopolskiej sobotni mecz zakończył zdecydowanym zwycięstwem 6:1. Co do gnieźnian to po czwartej porażce z rzędu nadal zamykają ligową tabele z zerowym dorobkiem punktowym przy straconych 18 golach a zdobytych zaledwie 3 bramkach.

A już w sobotę 29 sierpnia zespół Mieszka Gniezno, rozegra piąte spotkanie mistrzowskie z nowego sezonu. Biało-niebiescy tego dnia udadzą się do Torunia gdzie o godzinie 17.00 podejmowani będą przez zespół miejscowego Pomorzanina.

Skład Mieszka Gniezno: Łukasz Benedykciński (46’ Jakub Woźniak), Jakub Jandy, Kacper Tomaszczak, Jakub Hoffman, Michał Mól (30’ Filip Fiborek), Filip Sielski (70’ Hubert Walerańczyk), Dawid Urbaniak, Miłosz Bryleski, Nikodem Matuszak, Beniamin Bednarz (46’ Łukasz Bogajewski), Szymon Klimacki (30’ Mikołaj Hajdacz)