Nie żyje Sławomir Pudelewicz

2017-12-15

W czwartek, 14 grudnia, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Sławomir Pudelewicz wybitny gnieźnieński futsalista. Miał 46 lat.

Sławomir Pudelewicz był wychowankiem gnieźnieńskiego Mieszka, ale dość szybko zrezygnował z rywalizacji na boiskach trawiastych na rzecz rozgrywek halowych, które na przełomie lat ‘80 i ’90 ubiegłego wieku przeżywały istny boom w I Stolicy Polski. Popularny „Pudel” był jedną z czołowych postaci drużyn rywalizujących w lidze środowiskowej sięgając po kilka tytułów mistrza Gniezna i zdobywając puchary w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców. Największym jego sukcesem było sięgnięcie z drużyną Opału (której był też przez wiele lat kapitanem), po tytuł mistrza Polski (odpowiednik obecnego Pucharu Polski ) w 1996 roku. Sławek Pudelewicz był postacią nietuzinkową. Z pozoru wycofany i cichy, ale potrafiący celną uwagą podsumować każdą dyskusję. Na boisku ambitny, walczący o każdą piłkę, posiadający niesamowity dar zdobywania bramek nawet w najbardziej nieprawdopodobnych sytuacjach. O takich zawodnikach często mawia się, że „piłka ich szuka na boisku”.

Kiedy wiosną tego roku spotkałem go u dawnego kolegi z drużyny -  Mariusza Gajewskiego, nic nie wskazywało na to, że jest już chory. „Pudel” zresztą nie afiszował się ze swoją chorobą.  Zmagał się z nią jak z przeciwnikiem na boisku licząc, że może uda się ją przechytrzyć kolejnym zwodem. Kiedy powiedziałem, że w ówczesnej kiepskiej sytuacji kadrowej zespołu Mieszka przydałoby się jego wsparcie uśmiechnął się tylko nieznacznie i  powiedział - Teraz już czas na młodych...  
Nie przypuszczałem jednak wtedy nawet, iż będzie to nasza ostatnia rozmowa.

           

Pogrzeb Sławomira Pudelewicza odbędzie się w sobotę, 16 grudnia, o g. 11:30 na cmentarzu Św. Krzyża w Gnieźnie.

 

Radosław  Kossakowski

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,nie-zyje-slawomir-pudelewicz.html