Niełatwa przeprawa Czarnych Czerniejewo z rezerwami Kłosa Zaniemyśl

2017-10-15

Na mecz dziewiątej kolejki ligowej poznańskiej klasy A grupy 1 trwającego sezonu 2017/2018 zespół Czarnych Czerniejewo w niedzielę 15 października udał się do Zaniemyśla gdzie o punkty ligowe walczył z przedostatnim zespołem tabeli rezerwami tamtejszego Kłosa.

Mimo że faworytem tej potyczki piłkarskiej jeszcze przed jej rozpoczęciem był zespół z Czerniejewa, to spotkanie dla podopiecznych grającego trenera Czarnych – Macieja Lisieckiego okazało się niełatwą przeprawą gdyż komplet punktów po bezbramkowej pierwszej połowie zapewnili sobie dopiero w drugiej części niedzielnego meczu pokonując przedostatnią ekipą rozgrywek rezerwy Kłosa Zaniemyśl w stosunku 2:1.

Jak już wspominaliśmy pierwsze połowa niedzielnego spotkania pomiędzy rezerwami Kłosa Zaniemyśl a Czarnymi Czerniejewo zakończyło się wynikiem bezbramkowy, chociaż goście posiadający zdecydowaną przewagę nad swoim rywalem mogli już po pierwszej połowie prowadzić z nim co najmniej dwoma golami. Najpierw w 25 okazję w pokonaniu bramkarza gospodarzy zmarnował w ekipie z Czerniejewa – Mariusz Sawicki posyłając piłkę z 5. metra wprost w słupek bramki swojego rywala . Dziesięć minut później wyczyn Sawickiego skopiował Mateusz Goździaszek i na przerwę oba zespoły schodziły bez zdobyczy bramkowej. Druga część niedzielnego spotkania rozpoczęła się dla Czarnych Czerniejewo, dosyć niekorzystnie gdyż w 47 minucie po stracie bramki po szybkiej kontrze gospodarzy przegrywali z rezerwami Kłosa Zaniemyśl 1:0. Stracona bramka podziałała chyba na czerwono-czarnych jak przysłowiowa płachta na byka gdyż w 69 minucie za sprawą gola zdobytego przez Rafała Wawrzyniaka, który strzałem z 11. metra umieścił piłkę w bramce gospodarzy tuż przy słupku goście doprowadzili do stanu 1:1. Kolejny komplet punktów w ligowej tabeli czerwono-czarni zapewnili sobie dopiero w końcówce meczu po kolejnym zdobytym golu. W 74 minucie po prostopadłym podaniu od Mateusza Goździaszka, gola na 2:1 dającego tym samym zespołowi z Czerniejewa zwycięstwo w niedzielnej potyczce piłkarskiej zdobył w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy posyłając mu piłkę pomiędzy nogami do jego bramki z 5. metra grający trener Czarnych – Maciej Lisiecki. Tym zwycięstwem zespół z Czerniejewa, utrzymał przodownictwo w tabeli poznańskiej klasy A grupy 1.

Skład Czarnych Czerniejewo: Bartosz Jaworski - Piotr Cyrulewski, Filip Budasz, Jakub Cierpiszewski, Krzysztof Pawłowski - Rafał Wawrzyniak, Sławek Staniszewski (50’ Karol Jańczak – 89’ Damian Jalowski), Patryk Buczkowski (85’ Alan Tomaszewski), Mateusz Goździaszek, Mariusz Sawicki(81’ Bartosz Kozioł) - Maciej Lisiecki

Kolejne spotkanie mistrzowskie zespół z Czerniejewa, rozegra 21 października kiedy to o godzinie 15.00 podejmować będzie u siebie zespół Juranda Koziegłowy.