Niełatwa przeprawa lidera na parkiecie MKK w Gnieźnie

2017-11-13

Spore emocje koszykarskie przez cztery kwarty towarzyszyły niedzielnemu spotkaniu 12 listopada , podczas którego zespół Sklep Polski MKK Gniezno rywalizował o kolejne punkty ligowe na drugim froncie z niepokonanym jak do tej pory liderem rozgrywek Decką Pelplin.

Ostatecznie, po znakomitym widowisku,  koszykarskim w wykonaniu obu zespołów zwycięsko z tej konfrontacji wyszli gości z Pelplina wygrywając spotkanie zaledwie czteroma punktami 74:70. Pierwsza kwarta niedzielnego meczu pomiędzy Sklep Polski MKK Gniezno a Decką Pelplin, zakończyła się minimalną wygraną gnieźnian bo 21:20, co zapowiadało że druga będzie również bardzo zacięta i emocjonująca. Tak jednak nie było gdyż zespół z Pelpina wygrał ją 26:13 i na przerwę schodził prowadzą 46:34. Dwunasto punktowe prowadzenie gości z Pelplina, nie oznaczało że gnieźnianie w kolejnych dwóch kwartach złożą broń i nie powalczą o jak najkorzystniejszy wynik w całym meczu. Tak też było gdyż trzecia kwarta zakończyła się identycznym wynikiem co druga (26:13) lecz dla Sklep Polski MKK Gniezno, co sprawiło że koszykarze z Pierwszej Stolicy Polski wyszli na ponowne prowadzenie jednym punktem 60:59. O dziewiątym zwycięstwie zespołu z Pelplina nad zespołem Sklep Polski MKK Gniezno, zadecydowała ostatnia czwarta kwarta niedzielnego meczu, którą podopieczni Arkadiusza Konowalskiego po bardzo zaciętym przebiegu przegrali  w ostatnich minutach 10:15 a przez co ulegli w całym meczu gościom z Pelplina czteroma punktami 74:70.

Sklep Polski MKK Gniezno – Decka Pelplin 70:74 (21:20, 13:26, 26:13, 10:15)

Punkty dla Sklep Polski MKK Gniezno zdobyli: Dobrzycki 17, Szydłowski 17, Golasiński 9, Sobkowiak 8, Kotwasiński 6, Rau 4, Budnikowski 4, Szkopiński 3, Andrzejewski 2, Leśniczak, Nocek, Wietrzyński.

Kolejny mecz ligowy w Pierwszej Stolicy kibice zobaczą 18 listopada - MISIE NA BOISKO