Nielba Wągrowiec pokonuje zdecydowanie na własnym trenie Mieszko Gniezno

2020-08-08

W pierwszym domowym meczu nowego sezonu III ligi Mieszko Gniezno podejmował w sobotnie upalne popołudnie 8 sierpnia lokalnego rywala – Nielbę Wągrowiec.

Obie drużyny zaczęły nowy sezon 2020/2021 od falstartu od przegranych, więc każdy chciał coś udowodnić w tym meczu, jednak ponad trzydziestostopniowy upał nie ułatwiał tego zadania.

Sobotni mecz od środka zaczęli goście z Wagrowca, którzy już w szóstej minucie wyszli na prowadzenie1:0  po strzale Jakuba Kubińskiego. Kolejne minuty to budowanie przewagi przez przyjezdnych, które zaowocowało bramką w 20 minucie. Na listę strzelców tym razem wpisał się Przemysław Lisiecki, który golkipera Mieszka Gniezno - Łukasza Benedykcińskiego pakując mu piłkę do jego bramki uderzając ją głową z 6 metra. W 32 minucie Mieszko mógł zdobyć bramkę kontaktową za sprawą Mikołaja Hajdacza, który wygrał pojedynek z Tomaszem Bzdęgą i ładnie dośrodkował piłkę w pole karne, niestety nikt nie wykończył akcji. W 38 minucie Jakub Kubiński ponownie wpisał się na listę strzelców pokonując tym razem golkipera miejscowych strzałem z ostrego konta z około 8 metra. W tym momencie Nielba prowadziła już 3:0. W końcówce spotkania nieszczęśliwie głowami zderzyli się Kacper Zimmer i Łukasz Iskrzyński. Obaj zawodnicy po opatrzeniu przez służby medyczne zostali zmienieni przez Nikodema Matuszaka i Mikołaja Ortyla. Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się Jacek Figaszewski i po 45 minutach mieliśmy wynik 0:4 dla Nielby Wągrowiec.

W drugiej części spotkania biało-niebiescy powoli zaczęli dochodzić do głosu, czego efektem był rzut karny w 60 minucie podyktowany na korzyść gnieźnian. Do piłki podszedł Miłosz Brylewski, ale jego strzał wybronił Dawid Kołodziejczak. I nadal w meczu prowadziła Nielba Wągrowiec w stosunku 4:0. W 69 minucie golkipera Mieszka pokonał Bartłomiej Burman dając Nielbie prowadzenie 5:0. Później gra przeniosła się na środek pola, aż do 87 minuty, kiedy dla przyjezdnych trafił Tomasz Bzdęga i goście prowadzili już różnicą sześciu bramek. Jak się później okazało, była to ostatnia bramka w tym meczu, po której Mieszko Gniezno uległ Nielbie Wągrowiec 0:6

A już w sobotę 15 sierpnia zespół Mieszka Gniezno, uda się do Świnoujścia gdzie o godzinie 15.00 zmierzy się z miejscową Flotą.

Skład Mieszka Gniezno: Łukasz Benedykciński, Jakub Jandy, Kacper Tomaszczak (Michał Mól), Jakub Hoffmann, Kacper Zimmer (Nikodem Matuszak), Łukasz Bogajewski (Nikodem Szociński), Filip Fiborek (Hubert Walerjańczyk), Dawid Urbaniak, Miłosz Brylewski, Mikołaj Hajdacz, Szymon Klimacki.

Skład Nielby Wągrowiec: Dawid Kołodziejczak, Rafał Leśniewski (Adrian Marchel), Mateusz Sporek, Tomasz Bzdęga, Jacek Figaszewski, Przemysław Lisiecki, Bartłomiej Burman, Łukasz Iskrzyński (Mikołaj Ortyl), Mateusz Rozmarynowski, Jakub Kubiński (Mateusz Kaczor), Michał Steinke.

Flota Świnoujście     2-2     Pogoń II Szczecin

Mieszko Gniezno/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ