Niemoc trwa Zjednoczonych Trzemeszno

2018-10-14

W sobotnie popołudnie 13 października Zjednoczeni Trzemeszno rozegrali kolejne spotkanie w ramach IV ligi. Drużyna z grodu Kilińskiego udała się na wyjazdowe spotkanie z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Trzemesznianie meczu tego nie zaliczą do udanych, gdyż zakończył się on ich porażką 2:4.

Początek spotkania nie wskazywał na to, że Zjednoczeni ten mecz mogą przegrać, gdyż trzemesznianie prezentowali się zdecydowanie lepiej od rywali, częściej atakował i oddawał groźniejsze strzały. Niestety w 26 minucie gospodarze wyprowadzili kontrę, po której wyszli na prowadzenie 1:0 po bramce Łukasza Ziemiańskiego, co jak się później okazało spowodowało dużą nerwowość w poczynaniach zawodników z Trzemeszna, a co za tym idzie ich gra mocno "siadła". Od tego momentu wyglądało to trochę jak bicie głową w mur, gdzie brakowało pomysłu na sforsowanie obrony Ostrovii. Rywale zaś grając długą piłką próbowali zagrażać bramce trzemeszeńskiej i na nieszczęście podopiecznych Damiana Malczewskiego w 36 minucie udało im się przeprowadzić kolejną groźną akcję i po golu zdobytym przez Marka Szymanowskiego podwyższyć swoje prowadzenie do 2:0.

Druga połowa miała odmienić losy spotkania ale do 70 minuty ciągle coś szwankowało w poczynaniach Zjednoczonych. Na domiar złego rywale po kolejnym błędzie drużyny z Trzemeszna w 70 minucie za sprawą Mariusza Poślednika strzelili trzeciego gola i wydawało się, że jest już "po meczu". Dopiero w 74 minucie na strzał z dystansu zdecydował się wprowadzony chwilę wcześniej Adam Niedzielski, a piłka wpadła w samo okienko bramki gospodarzy, dając jeszcze nadzieję na korzystny rezultat trzemesznianom. W tym momencie Zjednoczeni przegrywali 1:3.Jeszcze większą nadzieję, dał dwie minuty później gol Dawida Ciążyńskiego po kolejnym strzale z dystansu i Zjednoczeni złapali kontakt z rywalem przegrywając jedynie 2:3. Skrzydła, których wydawali się dostać zawodnicy z Trzemeszna zostały jednak w 78 minucie brutalnie podcięte. Wychodzący do piłki Paweł Mroziński zahaczył napastnika Ostrovii w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Ci zmienili go na bramkę a właściwie Daniel Kaczmarek i mimo kilku prób nie udało się już odmienić losów spotkania, które Ostrovia wygrała 4:2 wyprzedzając w tym samym o jeden punkt w tabeli Zjednoczonych.

Kolejny mecz Zjednoczeni rozegrają na własnym boisku. W sobotę 20 października podejmować będą oni Tarnovię Tarnowo Podgórne. Początek tego meczu o 15:00.

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski - Zjednoczeni Trzemeszno 4:2 (2:0)

Bramki dla Zjednoczonych: Adam Niedzielski 74', Dawid Ciążyński 76'

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Paweł Mroziński, Robert Pepliński (74' Michał Wiśniewski), Michał Kachniarz (c), Krzysztof Majchrzak, Bartosz Andrzejewski, Daniel Szymański, Kamil Wysocki (64' Adam Niedzielski), Jacek Wojciechowski, Szymon Meller (46' Mateusz Kaczor), Dawid Ciążyński, Krzysztof Chojnacki. Ponadto w rezerwie: Szymon Menz, Wojciech Durski, Kacper Serwatka