Niepokonane do tej pory basketki wróciły z Poznania na tarczy!

2014-01-12

13. kolejka rozgrywek ligowych okazała się pechowa dla zespołu Start SGB TS Basket Gniezno. Pierwsze spotkanie w Gnieźnie zakończyło się wygraną naszych zawodniczek 61:52.

Dzisiejszy rewanż z dotychczasowym wiceliderem ligi, zespołem Inea AZS I Poznań okazał się ciężką przeprawą dla Gnieźnianek. Agresywna gra na całym boisku, obfitująca w grę na granicy faulu poskutkowała wygraniem przez Poznanianki pierwszej kwarty 11:4. W drugiej kwarcie obraz gry uległ nieco zmianie i gra stała się bardziej wyrównana. W połowie meczu tablica wyświetlała rezultat 26:18 dla AZS. Trzecia kwarta, wygrana przez Basketki 9:12 dała nadzieję na poprawę wyniku końcowego, jednak zdecydowane wsparcie własnych ścian, szczególnie w 4. kwarcie spowodowało, że Gnieźnianki ostatecznie przegrały mecz 10 punktami. Do ostatniej minuty spotkania Gnieźnianki przegrywały 8 punktami. Taki rezultat pozwalał na utrzymanie 1. miejsca w tabeli. Jednak niezrozumiałe i niewytłumaczalne decyzje w ostatnich sekundach meczu, i w konsekwencji rzuty wolne dla AZS, umożliwiły zespołowi poznańskiemu na odrobienie strat z pierwszego spotkania z 1-punktową nawiązką i objęcie prowadzenia w tabeli rozgrywek. Mecz z Ineą AZS zakończył serię 34 spotkań ligowych TS Basket bez porażki.

Po 13. kolejkach Start SGB TS Basket Gniezno zajmuje 2. miejsce w tabeli.

Inea AZS I Poznań - Start SGB TS Basket Gniezno 53:43 (11:4, 15:14, 9:12, 18:13).

Punkty dla Start SGB TS Basket Gniezno: Aleksandra Piasecka 12, Liliana Banaszak 10, Katarzyna Matysiak 5, Monika Pilarska 4, Marta Kęsik 4, Julia Mierzwiak 3, Aleksandra Skubiszyńska 2, Aleksandra Grzechowiak 2, Kinga Twardowska 1, Oliwia Prusak 0, Natalia Janiuk 0, Marta Kubasik 0.

Trenerzy: Marek Szczepanowski, Bartosz Piasecki.

Punkty dla Inea AZS I Poznań: Aleksandra Zięborska 18, Julia Dąbrowska 8, Wiktoria Kozłowska 6, Marta Janicka 6, Wiktoria Lepczyńska 4, Aleksandra Maciejewska 3, Joanna Szymańska 3, Zofia Marek 2, Joanna Wilczyńska 2, Barbara Paszek 1, Julia Nawrocka 0, Maja Niedzielska 0.

Trener: Danuta Łabędzka.

Sędziowali: Paweł Podolski, Klaudia Kozdrowska.

Krótką fotorelację ze spotkania można obejrzeć  TUTAJ

Kolejny mecz Start SGB TS Basket Gniezno rozgrywa  w sobotę 18.01 o godz. 12:00 w hali przy ul. Jolenty, a przeciwnikiem będzie UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. zajmująca 3. miejsce w tabeli.