Niepokonani Czarni Czerniejewo bez straty punktów

2018-10-02

W ostatnią niedzielę września zespół Czarnych Czerniejewo, odniósł siódme swoje zwycięstwo w rozgrywkach wielkopolskiej klasy okręgowej grupy wschód.

Podopieczni Macieja Lisieckiego, tego dnia w Klęce pokonali zespół miejscowego Phytopharmu w stosunku 5:2 mimo że od 79 minuty grali w osłabieniu po tym jak bramkarz czerwono-czarnych Tomasz Roszyk ujrzał czerwoną kartkę za bezpośrednie zagranie ręką piłki poza własnym polem karnym.

Przechodząc jednak do samego meczu oraz zdobyczy bramkowych obu drużyn. To Czarni Czerniejewo, na prowadzenie 1:0 wyszli już w 15 minucie. Wynik meczu otworzył Patryk Buczkowski pokonując bramkarza gospodarz strzałem z 17 metra, po którym piłka wpadła pod poprzeczkę Phytopharmu. Gospodarze w 36 minucie doprowadzili jednak do stanu 1:1po golu zdobytym przez Tomasza Antkowiaka. Miejscowi z remisu jednak nie cieszyli się zbyt długo gdyż przed przerwą podopieczni Macieja Lisieckiego zaaplikowali swojemu rywalowi kolejne dwie bramki przez co na przerwę schodzili prowadząc 3:1. Najpierw gola, po którym goście ponownie objęli prowadzenie 2:1 zdobył Jakub Cierpiszewski, pokonując golkipera gospodarzy uderzeniem z dystansu z 17 metra. Wynik zaś pierwszej połowy w 44 minucie ustalił w ekipie czerwono-czarnych grający trener drużyny Maciej Lisiecki, który po prostopadłym zagraniu piłki przez Jakuba Cierpiszewskiego strzałem z 11 metra ulokował  ją w bramce swojego rywala.

Po zmianie stron goście nadal przeprowadzali groźne atakowali na bramkę Phytopharmu, w efekcie czego w 51 minucie zdobyli czwartą bramkę, po której prowadzili już 4:1. Gola na swoim koncie w ekipie czerwono-czarnych zapisał po dośrodkowaniu piłki przez Krzysztofa Pałowskiego strzelec pierwszej gola dla Czerniejewa – Patryk Buczkowski.  Jak już wcześniej informowaliśmy zespół z Czerniejewa, kończył mecz w dziesiątkę. W 79 minucie bowiem plac gry musiał opuścić golkiper czerwono-czarnych Tomasz Roszyk, który ujrzał czerwoną kartkę za bezpośrednie zagranie ręką piłki poza własnym polem karnym. W tym układzie kierownictwo Czarnych z boiska ściągnęło z boiska Patryka Buczkowskiego wstawiając w jego miejsce rezerwowego bramkarza Piotra Rzepczyńskiego. Po  tej zamianie oraz widząc że goście grają w osłabieniu gospodarze zwietrzyli swoją szansę na uzyskanie korzystnego wyniku. Wprawdzie w 89 minucie zespół z Phytopharmu zdobył drugiego gola, którym to zmniejszył prowadzenie Czarnych do 4:2 a autorem bramki okazał się w zespole miejscowym Przemysław Kropski. Jednak to czerwono-czarni przysłowiową kropkę nad ,,i” postawili w 90 minucie zdobyciem piątego gola w meczu. Autorem bramki w zespole czerwono-czarnych pieczętującej zwycięstwo Czarnych Czerniejewo w stosunku 5:2 zdobył Maciej Lisiecki pokonując golkipera gości uderzeniem z głowy z 7 metra po wcześniejszym dośrodkowaniu piłki w pole karne gospodarzy przez Karola Jańczaka.

Skład Czarnych Czerniejewo: Tomasz Roszyk (79’ Piotr Rzepczyński) - Karol Jańczak, Kuba Cierpiszewski, Rafał Pietrowski, Krzysztof Pawłowski, Rafał Wawrzyniak, Kamil Draheim (74’ Filip Budasz), Mariusz Sawicki(67’ Sławomir Staniszewski), Mateusz Goździaszek, Patryk Buczkowski, Maciej Lisiecki...