Niepokonany Gewert na inauguracje ligi niemieckiej

2019-05-06

W pierwszej kolejce rozgrywanej 1 maja zespół Jakuba Gewerta, BTTC Grün-Weiß, podejmował na wyjeździe beniaminka 2 ligi berlińskiej zespół BTC Gropiusstadt mającego w swoim składzie wielu doświadczonych zawodników.

Zawodnicy BTTC podeszli do tego meczu niezwykle skoncentrowani chcąc łatwo rozprawić się z niewygodnym rywalem. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny BTTC Grün-Weiß 9:0, a wszyscy jej zawodnicy zdobyli komplet punktów. Po tym meczu, zespół BTTC wskoczył na pozycję lidera tabeli i miejsce dające bezpośredni awans do 1 ligi berlińskiej.

Jakub, grając w tym meczu na drugiej rakiecie singlowej pokonał Ricardo Lombard’iego. W pierwszym secie, Gnieźnianin, wyraźnie górował nad swoim rywalem, ale w drugim secie jego przeciwnik nabrał tempa i mecz stał się wyrównany. Jednak w najważniejszych momentach Gewert zachował więcej zimnej krwi i pewnie zwyciężył.

W grze deblowej, Jakub występował na pierwszej parze wraz z drugim rodakiem w zespole, Wojciechem Urbanem. Polska para mierzyła się z niemiecko-tureckim deutem Ricardo Lombardi (GER) Burak Kaan Cintuglu (TUR). Mecz zakończył się zwycięstwem zawodników BTTC Berlin 6:4 6:2. W pierwszym secie rywale prowadzili nawet 4:3, ale naszym zawodnikom udało się przełamać ich serwis i w miarę pewnie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Po spotkaniu zawodnicy, trenerzy oraz sympatycy BTTC byli zachwyceni rezultatem pierwszego spotkania i z niecierpliwością czekają już na 2 kolejkę, która rozegrana zostanie już w najbliższą niedzielę 5 maja.

BTTC Grün-Weiß -  TC GW Baumschulenweg 9:0

W drugiej kolejce rozgrywanej w niedzielę 5 maja, BTTC Grün-Weiß pokonał na własnych kortach drugiego beniaminka 2 ligi berlińskiej zespół TC GW Baumschulenweg. Końcowy wynik spotkania do końca obrazuje to co działa się na kortach przy Scheelestraße 45C. Mecz był w miarę wyrównany, a drużyna gości zasłużyła na co najmniej jeden lub dwa duże punkty meczowe.

Jakub, grając w tym meczu również na drugiej rakiecie singlowej pokonał Niemca Philippa Arndt’a 6:4 6:2. Mecz, który od początku był bardzo zacięty, trwał prawie dwie i pół godziny. Obaj zawodnicy mieli w tym spotkaniu szansę na przełamanie, ale w decydujących momentach to Gnieźnian okazywał się być bardziej doświadczonym graczem.

W grze deblowej, Jakub występował na pierwszej parze wraz z drugim rodakiem w zespole, Wojciechem Urbanem. Polska para mierzyła się z niemiecko-słoweńskim duetem Philipp Arndt (GER) Josh Vidich (SLO). Mecz zakończył się zwycięstwem zawodników BTTC Berlin 6:3 6:4. Gospodarze kontrolowali wynik tego spotkania od początku, dobrze serwując i przełamując rywali w odpowiednim momencie.

W następnej kolejce, 12 maja, zespół BTTC Grün-Weiß zmierzy się na wyjeździe ze spadkowiczem berlińskiej pierwszej ligi, TC 'Weiße Bären Wannsee'. Mecz zapowiada się niezwykle ekscytująco, ponieważ celem obu ekip na ten sezon jest powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej w Berlinie.