Niespodzianka w Gnieźnie!!! Sklep Polski MKK Gniezno wygrywa z Asseco II Gdynia

2016-10-09

W sobotę 8 października w 3 kolejce 2LM grupy A, koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno, we własnej hali II LO w przy ulicy Łubieńskiego, rozegrali drugi mecz przed własną publicznością.

Przeciwnikiem gnieźnian po pierwszym wygranym spotkaniu przed własną publicznością na inaugurację sezonu 2016/2017 kiedy to zespół z grodu Lecha pokonał drużynę AZS UMK PBDI Toruń w stosunku 85:78 była tym razem ekipa rezerw Asseco Gdynia. Goście sobotniego meczu w pierwszej kolejce pewnie pokonali  drużynę Gryfa Goleniów. W 2 kolejce wygrali swoje drugie spotkanie przeciwko Tarnovii Tarnowo Podgórne, potwierdzając wysokie aspiracje. Warto wspomnieć, iż sobotni rywal Sklepu Polskiego MKK Gniezno, w poprzednim sezonie zajął drugie miejsce w swojej grupie, przegrywając tylko 4 spotkania, w tym 2 z Kotwicą Kołobrzeg, która w tym sezonie występuje już w 1 lidze. Przed koszykarzami z Gniezna, było więc trudne zadanie w pokonaniu tak wymagającego przeciwnika, ale tak jak zapowiadali przed tym meczem  koszykarze z  Pierwszej Stolicy Polski że będą walczyć na maxa w każdym meczu. I tak było w spotniej rywalizacji pomiędzy obiema drużynami pod koszem gdyż przy wypełnionej kibicami po brzegi hali II LO gnieźnianie pokonali i to różnicą 41. punktową  zespół z Gdyni w stosunku 99:58.

Mecz rozpoczął się od dość wyrównanej gry, która nie wskazywała  na możliwość zdecydowanego zwycięstwa gnieźnian gdyż pierwsza kwarta zakończyła się tylko cztero punktową wygraną Sklepu Polskiego MKK Gniezno w stosunku 23:19.  Dopiero druga  kwarta sobotniego spotkania pokazała, że Sklep Polski MKK Gniezno, zamierza rozstrzygnąć kolejny mecz u siebie wygrywając ją 25:13 przez co na przerwę schodził oni prowadząc już zdecydowanie z gośćmi z Gdyni w stosunku 48: 32. Zamienna dla końcowego winku była trzecia kwarta sobotniego meczu, w której to gdynianom udało się zdobyć zaledwie 9 punktów przy 28 dla gnieźnian, przez co Sklep Polskie prowadził już po niej 76:41. Ostatnia czwarta kwarta spotkania, również zakończyła się wygraną gnieźnian w stosunku 23:17 a cały mecz wynikiem 99:58.

Sklep Polski MKK Gniezno – Asseco II  Gdynia 99:58 (23:19. 25:13, 28:9 , 23:17)