Niespodziewana porażka hokeistów Startu

2016-10-25

W niedzielę, 23 października , rozegrane zostały spotkania 9. kolejki I ligi hokeja na trawie mężczyzn. Zespół Startu 1954 Gniezno podejmował na stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Paczkowskiego drużynę Polonii Środa Wielkopolska.

Wprawdzie gnieźnianie byli faworytami niedzielnego starcia, ale do przerwy to goście uzyskali dwubramkowe prowadzenie. Obie bramki już na początku spotkania zdobył w odstępie sześciu minut Bartosz Majek. Gospodarze obudzili się dopiero po przerwie. W 41. minucie kontaktowego gola zdobył Łukasz Kurowski, a pięć minut później na 2:2 wyrównał Jacek Kurowski. Startowcy zdominowali grę w środku boiska, ale kolejne ataki gospodarzy były skutecznie rozbijane przez defensywę Polonii umiejętnie kierowaną przez Michała Dydymskiego. Goście  szukali swych szans w kontratakach. Już w 54. minucie Mikołaj Głowacki miał szansę na zdobycie gola dającego ponowne prowadzenie polonistom, ale w sytuacji „sam na sam” z Marcinem Trzaskawką wyraźnie przestrzelił. Osiem minut później strzelając tuż z za linii półkola był już jednak precyzyjny. Startowcy ruszyli do odrabiania straty, ale nie zdołali poważniej zagrozić bramce rywali między innymi nie wykorzystując kilku karnych strzałów rożnych. Na domiar złego w 67. minucie Jakub Krysztofiuk podwyższył na 2:4 i takim rezultatem zakończyło się to spotkanie.