Niespodziewana porażka w Mosinie

2023-01-22

Na mecz 12. kolejki grupy północnej I ligi futsalu zespół Grinbud Klubu Sportowego Gniezno wyjechał w sobotę, 21 stycznia, do Mosiny , gdzie w hali OSiR przy ul. Krasickiego był podejmowany przez tamtejszego Orlika.

Po zwycięstwie nad Orlikiem w pierwszym meczu, na inaugurację sezonu 4:3 i dobrym występie w spotkaniu pucharowym przeciwko FC Toruń, gnieźnianie pełni optymizmu jechali do Mosiny z planem walki o komplet punktów. Niestety nadzieje już w pierwszej połowie rozwiał Jan Martin strzelając hat-tricka w ciągu dziesięciu minut i do przerwy gospodarze prowadzili 3:0. W 21. minucie czwartego gola dla Orlika zdobył Hubert Olszak. Gnieźnianie zdołali odpowiedzieć tylko honorowym trafieniem Marcina Gresera w 31. minucie. Ostatecznie broniący się przed spadkiem zespół z Mosiny pokonał Grinbud KS Gniezno 4:1.

Orlik Mosina  - Grinbud KS Gniezno 4:1 (3:0)

Orlik Mosina – Jan Martin – 3 (9’, 12’, 19’), Hubert Olszak – 1 (21’)

Grinbud KS Gniezno  – Marcin Greser – 1 (31’)

Mimo porażki w Mosinie zespół Klubu Sportowego Gniezno utrzymał szóstą pozycję w ligowej tabeli mając w dorobku 17 punktów. Kolejny mecz biało-czerwoni rozegrają również na wyjeździe. W najbliższą sobotę, 28 stycznia, wyjadą do Białegostoku, gdzie zmierzą się z tamtejszym Futbalo.