Niespodziewana zadyszka juniorów młodszych Startu

2021-06-03

W miniony, nieco przedłużony, weekend rozegrane zostały kolejne mecze w ramach eliminacji do mistrzostw Polski juniorów młodszych w hokeju na trawie. Startowcy mogli już zapewnić sobie awans do finałów, ale nieoczekiwanie mieli spore problemy w Środzie Wielkopolskiej.

Zmierzyli się tam w  piątek, 28 maja, z drużyną Miejskiego Klubu Sportowego. Gnieźnianie zajmujący drugą lokatę w tabeli byli faworytami tego starcia, zwłaszcza że jesienią pokonali zespół ze Środy na Stadionie im. Alfonsa Flinika 10:2. Tym razem musieli przez większość spotkania  "gonić wynik". Do przerwy gospodarze prowadzili 3:1, a ostatecznie mecz zakończył się  remisem. Seria karnych zagrywek była też wyrównana. Ostatecznie zakończyła się ona rezultatem 2:3. Punkt stracony w Środzie Wielkopolskiej najwyraźniej podciął skrzydła podopiecznym trenera Jakuba Stranza, albowiem we wtorek, 1 czerwca, mieli też początkowo spore problemy w starciu z jednym z najmłodszych zespołów w rozgrywkach - Swarkiem Swarzędz prowadząc do przerwy zaledwie dwiema bramkami. Mimo, że spotkanie odbywało się na Stadionie im. Alfonsa Flinika to startowcy występowali w roli gości. W drugiej połowie zagrali już jednak bardziej zespołowo i przede wszystkim skuteczniej strzelając rywalom 9 bramek i tracąc tylko 1. Na potwierdzenie awansu do turnieju finałowego mistrzostw Polski, który rozegrany zostanie w dniach 26-27 czerwca w Gnieźnie czerwono-czarni muszą poczekać do 11 czerwca, kiedy rozegrają mecz z niżej notowanym Grunwaldem, choć może okazać się (i prawdopodobnie tak się stanie), że awans startowcom zapewni już pięć dni wcześniej Warta Poznań o ile pokona zespół AZS Politechniki Poznańskiej.

Zespół Stelli Gniezno stracił już wcześniej szanse na awans. W piątek, 28 maja,  stelliści zmierzy się w Poznaniu z tamtejszym Grunwaldem. Gospodarze zdominowali rywalizację wygrywając 10:0. Zaplanowany na miniony poniedziałek mecz Stelli z AZS AWF Poznań został natomiast przełożony na 11 czerwca.

Radosław Kossakowski + foto (fotorelacja Swarek - Start)