Niestety nadal płacą frycowe!

2015-10-19

W sobotę 17 października w hali 2 Liceum Ogólnokształcącego mieszczącej się przy ulicy Łubieńskiego zespół Sklep Polski MKK Gniezno, w ramach rozgrywek II ligi koszykarskiej w trzeciej kolejce sezonu 2015/2016 podejmowało kolejną drużynę z Wrocławia, mianowicie Gimbasket.

Do meczu gnieźnianie przystępowali z bilansem dwóch porażek , dlatego też bardzo zależało im na przełamaniu złej passy. Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Niestety goście szybko otrząsnęli się i poprawili zdecydowanie swoją grę odskakując MKK na 10 punktów do przerwy (29-39). W trzeciej kwarcie nastąpił zryw zawodników z Gniezna, który doprowadził do minimalnej różnicy 2 punktów, niestety kilka złych decyzji wpłynęło na to, że wrocławianie „odjechali” z wynikiem na bezpieczny dystans. Taki scenariusz nie zmienił się już do końca meczu, a co za tym idzie Sklep Polski MKK Gniezno, odniósł trzecią porażkę w lidze i nadal pozostaje bez zwycięstwa. Wynik końcowy meczu 58:74. Do poprawy jest sporo rzeczy, największą z nich jest skuteczność, która nie jest najlepsza od pierwszego meczu.

Kolejny mecz wyjazdowy MKK rozegra w Rawiczu podejmując tamtejszą Rawię. Za dwa tygodnie w Gnieźnie odbędzie się kolejny trudny mecz, tym razem jedną z najmocniejszych drużyn z Muszkieterami Nowa Sól.