Nieudany turniej w Szczecinie

2015-01-30

Nie będzie miało Gniezno przedstawicielek w ćwierćfinale mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej. MKS MOS na etapie ogólnopolskim odpadł bowiem już w pierwszej rundzie eliminacji. Gnieźnianki w dniach 23-25 stycznia w Szczecinie w 1/8 finału Mistrzostw Polski juniorek zmierzyły się z gospodarzem zawodów CKS SMS Szczecin i GTPR Gdynia.

Nasze dziewczęta najpierw zostały pokonane przez drużynę z Pomorza 27:21. W tym spotkaniu to MKS MOS do przerwy kontrolował sytuację na parkiecie prowadząc 12:10. W drugiej połowie gra się bardzo wyrównała a końcówka meczu zdecydowanie należała do gdynianek, które wykorzystały w ostatnich 5’ brak koncentracji swoich przeciwniczek.

Kolejnym przeciwnikiem MKS MOS Gniezno była ekipa gospodyń. Niestety
gnieźnianki zaczęły go bardzo niedobrze, przegrywając w 12’ już 10:3. Na szczęście od tego momentu szczypiornistki z Gniezna zaczęły odrabiać straty. Do przerwy było 15:13 dla szczecinianek. Po przerwie gnieźnianki przy dobrej grze najpierw doprowadziły do remisu a w 42’ nawet wyszły na 2-bramkowe prowadzenie 20:18. Niestety po tym czasie drużynie z Gniezna trafił się przestój w grze. MKS MOS w trakcie 10’ nie mogły trafić piłką do bramki gospodyń. Szczecinianki szybko wyrównały i potem wyszły na prowadzenie. W 52’ było 25:22 dla CKS SMS Szczecin. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną szczecinianek 28:26.

Do kolejnego szczebla rywalizacji awansowały zatem GTPR Gdynia i KS CKS SMS Szczecin.

MKS MOS Gniezno: Kobyłecka Lidia i Olejniczak Kamila – bramkarki; Wojtkowiak Marta, Niedzielska Natalia, Wachowska Agata, Dłutkowska Marcelina, Zimna Ewa, Chojnacka Karolina, Stankiewicz Kamila, Giszczyńska Marta, Ławniczak Jagoda, Tomaszewska Katarzyna, Tomaszewska Paulina, Nowak Natasza.