Nieznaczna porażka w pierwszym sparingu Pelikana Niechanowo

2019-02-17

Pierwszy zimowy test - mecz ma za sobą zespół Pelikana Niechanowo. W sobotnie 16 lutego, późne popołudnie podopieczni Damiana Łukasika zmierzyli się z juniorami starszymi Mieszka Gniezno. Młodzi Gnieźnianie wyszli górą z tego pojedynku zwyciężając 2:1.

Mecz ten dla zawodników Pelikana był pierwszym od 10 listopada minionego roku, kiedy to kończyli zmagania w rozgrywkach ligowych. Widać było to szczególnie na początku pierwszej odsłony sobotniego sparingu, kiedy to po stronie zielono - czarnych panował lekki chaos. Miała na to wpływ również dyspozycja "młodych" Mieszkowców, którzy grali wysokim pressingiem. Styl gry Mieszka, który nakreślił trener Przemysław Otuszewski mógł zdecydowanie się podobać. Choć to zawodnicy Pelikana stworzyli sobie dogodne sytuacje strzeleckie. W pierwszej odsłonie świetną okazję miał Filip Kruczyński, lecz po kapitalnym zagraniu Andrzeja Stefańskiego przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Mieszka. Kolejną dobrą sytuację w ekipie zielono - czarnych miał testowany napastnik, który dobrze "urwał" się obrońcą Mieszka, ale niestety również przegrał pojedynek z bramkarzem. Do przerwy bez bramek.

Druga odsłona to kilka roszad w zespole Damiana Łukasika. Gra niestety nie wyglądała dobrze od początku drugiej połowy, co zaowocowało bramką dla podopiecznych trenera  Otuszewskiego już w 50 minucie meczu. Wtedy złe ustawienie defensywy niechanowskiej wykorzystali niebiesko - biali i po składnej akcji pokonali Patryka Szafrana. Z upływem czasu mecz stał się dość wyrównany, a kolejny cios zadali mieszkowcy. Wydawałoby się niegroźny strzał z dystansu na słupek sparował Patryk Szafran, a skuteczną dobitkę do pustej bramki zaliczył jeden z graczy Mieszka. W kolejnych minutach Pelikan starał się odrobić straty, aktywny na lewym skrzydle był nowy zawodnik Pelikana - Radek Trybuła, który zaliczył asystę przy honorowym trafieniu dla zielono  - czarnych. Dośrodkowanie Trybuły z lewej strony boiska zakończył testowany w zespole trenera Łukasika napastnik. Niestety nie udało się doprowadzić do remisu ambitnym zawodnikom Pelikana. Jednak wynik w tym meczu miał drugorzędne znaczenie. Pozytywnie zaprezentowali się nowi zawodnicy niechanowskiej drużyny, czyli Dawid Kustra oraz Radosław Trybuła. Pozytywnie również można określić występ testowanego bramkarza oraz napastnika.

Skład Pelikana: Testowany 1 (Patryk Szafran), Przemysław Wiśniewski ( Krzysztof Jackowiak), Tomasz Winkel (Adrian Kurek), Dawid Kustra, Maciej Białas (Łukasz Błaszak), Jakub Januchowski (Dawid Zamiara), Patryk Waluszyński (Patryk Jarzyński), Dawid Połatyński, Andrzej Stefański, Filip Kruczyński (Radosław Trybuła), Testowany 2.

Pelikan Niechanowo/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ