Nieznaczna przegrana tenisistek stołowych Stelli Niechan

2023-02-08

W sobotę 4 lutego we własnej hali tenisistki stołowe Stelli Niechan Gniezno rozegrały mecz 1 ligi kobiet z drużyną MRKS Gdańsk.

Od początku spotkanie było bardzo wyrównane. Już pierwsza runda gier pojedynczych dostarczyła kibicom wiele emocji. Na pierwszym stole Zuzanna Lewandowska prowadziła w piątym secie 5:2 z Adrianną Licbarską a Agata Klabińska, grająca na drugim stole, miała 3 piłki meczowe w czwartym secie w starciu z Beatą Traczyk-Kępą. Niestety końcówki setów nie były tego dnia mocną stroną stellistek i obydwa pojedynki zakończyły się porażkami 2:3. Na domiar złego podobny przebieg miał pojedynek Katarzyny Palacz z liderką gdańszczanek Agnieszką Brzeską, który zakończył się porażką gnieźnianki2:3. Zwycięstwo w tej rundzie odniosła powracająca po ponad rocznej przerwie spowodowanej urodzeniem dziecka Magdalena Drankiewicz pewnie pokonując 3:1 Julię Witkowską. Także po pierwszej rundzie gier singlowych gnieźnianki mogły prowadzić 4:0 a na tablicy widniał wynik 1:3 dla gości. Gry podwójne zakończyły się podziałem punktów. Popis skutecznej i efektownej gry dała para Drankiewicz – Palacz pokonując 3:0 faworyzowany duet Brzeska – Licbarska. Na drugim stole Klabińska – Lewandowska nie sprostały parze Traczyk-Kępa – Witkowska przegrywając 1:3. W tym momencie gdańszczanki prowadziły 4:2.

Druga runda gier pojedynczych to ciąg dalszy wielkich emocji. Po pięciosetowych pojedynkach zwycięstwa odniosły Katarzyna Palacz z reprezentantką Polski juniorek Adrianną Licbarską oraz Agata Klabińska z Julią Witkowską, natomiast Zuzanna Lewandowską przegrała 1:3 z utytułowaną Agnieszką Brzeską. W tym momencie MRKS prowadził 5:4 i pomimo niesprzyjającego początku spotkania pojawiła się szansa na remis, tym bardziej, że w ostatnim pojedynku KS Stellę Niechan Gniezno miałareprezentować niepokonana tego dnia Magdalena Drankiewicz. Niestety drobny uraz odniesiony w pojedynku deblowym był na tyle dokuczliwy, że nie pozwolił Magdzie na grę z Beatą Traczyk-Kępą. Do pojedynku desygnowana została jedenastoletnia Marta Górkowska, która pomimo ambitnej  i naprawdę dobrej grze nie sprostała bardziej doświadczonej rywalce przegrywając 0:3.
Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:6 dla MRKS Gdańsk.
Punkty dla KS Stella Niechan Gniezno zdobyły:Magdalena Drankiewicz, Agata Klabińska i Katarzyna Palacz po1 oraz para deblowa Drankiewicz - Palacz.
Po tym meczu zespół z Gdańska zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli, natomiast KS Stella Niechan Gniezno dziesiąte.