Niska skuteczność powodem porażki MKS MOS URBIS Gniezno!

2015-10-25

W niedzielę 25 października w hali Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mieszczącej się przy ulicy Paczkowskiego 4, drużyna MKS MOS URBIS Gniezno w ramach II kolejki spotkań o Mistrzostwo II ligi piłki ręcznej kobiet, podejmowała rywala zza miedzy czyli zespół KS AP Poznań.

Gnieźnianki po zeszłotygodniowej niespodziewanej wygranej w Lubinie podchodziły do pierwszego w tym sezonie meczu na swoim terenie z nadzieją uzyskania dobrego wyniku. Od samego początku było widać po młodych gospodyniach pewną nerwowość. Ich rzuty na bramkę swoich rywalek były zrywane i nie wykończone. Cała pierwsza połowa była dość wyrównana. Tylko na początku spotkania przyjezdne uzyskały 3 bramkową przewagę, którą gnieźnianki już w 18’ zlikwidowały doprowadzając do remisu 9:9. Następne minuty to przewaga zawodniczek MKS MOS, niestety nieprzekładająca się na wynik. Gnieźnianki dobrze broniły ale niestety ich skuteczność w kontrze (nie rzucone 3 sytuacje sam na sam z bramkarką gości) i w ataku pozycyjnym była bardzo słaba. Po 30’ AP Poznań prowadził z MKS MOS 12:11.

Niestety druga połowa rozpoczęła się źle dla szczypiornistek z Gniezna. Niefrasobliwość miejscowych skrzętnie wykorzystały poznanianki odskakując ponownie na 3 trafienia. Gnieźnianki popełniały masę technicznych błędów. Cały czas miały problem ze swoją skutecznością. Nawet nie potrafiły wykorzystać w tej części meczu dwóch rzutów karnych. Mimo dobrej postawie w gnieźnieńskiej bramce Lidki Kobyłeckiej podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka  przegrywają z KS AP Poznań 22:18.

Trenerzy z Gniezna – „Szkoda tego meczu. Liczyliśmy na to że przy dobrej dyspozycji powalczymy nawet o wygraną. Niestety stało się inaczej. Liczna zebrana na trybunach publiczność zobaczyła słabe zawody w naszym wykonaniu za co przepraszamy. Nasz przeciwnik nic wielkiego nie grał ale dziś na nas to najwyraźniej wystarczyło. Nasza skuteczność i ta duża ilość niewymuszonych błędów jest nie do wytłumaczenia. Tą porażkę musimy teraz przekuć w pozytywną sportową złość co może przynieść naszej młodej drużynie dobre wyniki w kolejnych meczach.”

MKS MOS Gniezno: Lidia Kobyłecka i Daria Konieczna  – bramkarki, oraz Marta Wojtkowiak (1), Ewa Zimna (2), Karolina Chojnacka (2), Kamila Stankiewicz  (2), Monika Łęgowska (2),  Natalia Niedzielska (3), Agnieszka Siwka (1), Marta Giszczyńska (4), Martyna Bigoszewska (1), Karolina Kasprowiak, Maja Bielińska, Martyna Dziemidowicz, Natasza Nowak, Agata Wachowska.