Niskie loty Kormorana. Kolejne zwycięstwo Basketek

2019-03-16

Koszykarki Towarzystwa Sportowego Basket Gniezno odniosły kolejne zwycięstwo w lidze U13 pokonując na wyjeździe solidną drużynę Kormorana Sieraków.

Gnieźnieńskie koszykarki wybrały się do Sierakowa z pewnymi obawami na mecz rundy rewanżowej z tamtejszym Kormoranem. Miejscowa drużyna  to zespół grający twardy basket. W pierwszym spotkaniu, które zostało rozegrane w Gnieźnie mocno trzeszczały kości, a sędziowie pozwalali często na nieczystą grę. W sobotę  Kormoran również postawił na twardą grę, jednak nie przyniosło to oczekiwanego efektu.

Gnieźnianki grając mądrze taktycznie oraz wysokim pressingiem wygrali pierwszą kwartę 20:2. W drugiej kwarcie obrona Basketek nie była już tak szczelna oraz  nie były już tak skuteczne w ataku. Do przerwy wynik brzmiał 35:12.

Trzecia kwarta dominowała w sporą ilość przechwytów, szybkich kontr i ponownie dominowały Basketki prowadząc 64:18. W ostatniej kwarcie koszykarki z Gniezna broniły już od połowy, dodatkowo nie pilnując najwyższej zawodniczki z Sierakowa, jednak szybka reakcja trenera Andrzeja Drygały przywróciła spokój w drużynie i w ciągu dwóch minut gnieźnianki zdobywają 13 punktów tracąc jedynie 2. Wysokiej przewagi nie zakłócił nawet rzut za 3 punkty sierakowianki w ostatniej sekundzie meczu.

Ostatecznie TS Basket pokonuje na wyjeździe Kormoran Sieraków 83:35 i nadal przewodzi ligowej tabeli ze sporą przewagą nad wiceliderem. Kolejny mecz gnieźnianki rozegrają 30 marca u siebie z AZS-em Eneą II Poznań.