Nowo kadrowy zespół Czarnych Czerniejewo rozpoczyna walkę o punkty ligowe!

2021-08-21

W niedzielę 22 sierpnia zespół Czarnych Czerniejewo, jako jeden z trzech ekip piłkarskich z powiatu gnieźnieńskiego zainauguruje nowy sezon 2021/2022 w rozgrywkach wielkopolskiej V lidze grupie 2.

Tego dnia siłę rażenia całkiem kadrowo nowego zespołu prowadzonego przez duet trenerski w osobach Jakub Cierpiszewski i Mateusz Kuliński sprawdzi w Czerniejewie gdzie Czarni zainaugurują pierwszym meczem nowy sezon 2021/2022 o godzinie 15.00 ekipa Lipna Stęszew.

Najpierw trener potem zawodnicy

W tym miejscu nasi czytelnicy zadadzą sobie pytanie dlaczego użyłem sformułowania ,,całkiem kadrowo nowego zespołu”. Otóż w przerwie letniej od rozgrywek piłkarskich a co za tym idzie okresie przygotowującym zespół z Czerniejewa, zaszła mała rewolucja kadrowa zarówno wśród zawodników a skończywszy na nowym szkoleniowcu Czarnych. Po zakończonym sezonie 2020/2021, po którym drużyna z Czerniejewa zajęła w wielkopolskiej V lidze Red Box grupie 1 dopiero 11 miejsce z zdobytymi w 49 punktami w 34 meczach mistrzowskich władze Klubu zdawały sobie sprawę że nie wszyscy zawodnicy z poprzedniej kadry czerwono-czarnych zdecydują się bronić barw klubu z Czerniejewa w następnym sezonie. Budowę nowego oblicza drużyny z Czerniejewa, władze klubu w osobie prezesa Mateusza Kulińskiego rozpoczęto od nowego trenera Czarnych. Po tym jak z dniem pierwszego maja z funkcji szkoleniowca Czarnych zrezygnował grający trener Maciej Lisiecki zespół do końca rundy wiosennej prowadził prezes czerwono-czarnych a zarazem czynny zawodnik Mateusz Kuliński. Po rezygnacji Macieja Lisieckiego z funkcji szkoleniowca seniorów władze klubu poszukiwały usilnie nowego szkoleniowca czerwono-czarnych. Prowadzone były rozmowy z kilkoma kandydatami na stanowisko szkoleniowca Czarnych Czerniejewo. Ostatecznie władze Klubu wraz z ich Prezesem postawili na swoich. 2 sierpnia na oficjalnej stronie facebooka Czarnych Czerniejewo, ukazał się oficjalny komunikat w sprawie sztabu szkoleniowego drużyny, który w sezonie 2021/2022 poprowadzi drużynę do boju o punkty ligowe. Szkoleniowcami Czarnych Czerniejewo został duet trenerski Jakub Cierpiszewski i Mateusz Kuliński.

Dziewięciu poza Czarnymi Czerniejewo

Po powierzeniu funkcji trenerowi Jakubowi Cierpiszewskiemu, przyszedł czas na budowanie nowego składu osobowego Czarnych Czerniejewo, który w okresie letnim uszczuplił się aż o 9 zawodników z podstawowego składu poprzedniej drużyny. Z Czarnymi Czerniejewo rozstali się między innymi – Maciej Lisiecki, Tomasz Roszyk, Paweł Zieliński, Arkadiusz Juchacz, Maciej Matuszak. Ci wymienieni wyżej zawodnicy przenieśli się do nowo utworzonej drużyny Zjednoczonych Września, która założył Maciej Lisiecki a która o punkty powalczy w wielkopolskiej B klasie grupie 5. Oprócz tej piątki zespół Czarnych opuścili w okresie przygotowawczym jeszcze Mateusz Goździaszek przenosząc się do Victorii Września, Daniel Bartkowiak, który będzie bronił barw Vitcovii Witkowo, Adrian Franczak, który skierował swoje kroki ku Mieszku Gniezno oraz Piotr Cyrulewski, który przeniósł się do Piasta Kobylnica.  Z poprzedniej składu drużyny Czarnych Czerniejewo, w tym układzie pozostało zaledwie ośmiu zawodników – Dominik Roszyk, Jakub Cierpiszewski, Karol Jańczak, Rafał Wawrzyniak, Mateusz Kuliński, Bartosz Kozioł, Patryk Buczkowski oraz Krzysztof Pawłowski.

Drużyna Czarnych z piętnastoma nowymi piłkarzami

Tak duże ubytki kadrowe w zespole Czarnych Czerniejewo, zmusiły władze Klubu do intensywnego poszukiwania zmienników. Prezes Mateusz Kuliński wraz z trenerem Jakubem Cierpiszewskim jak można było się spodziewać objęli w poszukiwaniu nowych twarzy do drużyny w kierunku wrzesińskim czyli klubu Victorii. Sondowanie oraz rozmowy z przymierzanymi zawodnikami z Victorii Września przyniosły zamierzony efekt w postaci pozyskaniu aż siedmiu nowych piłkarzy do drużyny. I tak z zespołem Czarnych Czerniejewo na sezon 20221/2022 kontraktami definitywnymi związali się następujący zawodnicy: Patryk Krzyżanowski, Mikołaj Wawrzyniak, Kacper Łabędzki, Stanisław Klamecki-Cichy, Adam Bonalski, Łukasz Kirkiewicz oraz Marcel Rębowicz, który jest w przeciwieństwie do wyżej wymienionych tylko wypożyczonym zawodnikiem na rok. Do tych już wymienionych wyżej dołączyli jeszcze na zasadzie podpisanego kontraktu definitywnego tacy zawodnicy jak – Alan Tomaszewski, Mikołaj Chmielina, Mikołaj Krygier (wszyscy wznowili treningi), Maciej Wasiewicz (SMS Włocławek), Dominik Stempniak (KS Gniezno), Dawid Kierzek (Fara Pelikan Żydowo), Jakub Drop, Patryk Rychły (bez klubu). W tym układzie drużyna Czarnych Czerniejewo do rozgrywek wielkopolskiej V ligi grupy 2 sezonu 2021/2022 przystąpi aż z 15-oma nowymi piłkarzami. Jaki będzie to sezon w wykonaniu całkiem nowej zmontowanej drużyny Czarnych Czerniejewo, przekonamy się już niebawem po pierwszym niedzielnym spotkaniu mistrzowskim z Lipnem Stęszew. W tym miejscu można stwierdzić że szatnia Czarnych Czerniejewo, została przewietrzona zdecydowanie czy to jednak przełoży się na wynik sportowy czas pokaże. W rozmowie telefonicznej prezes klubu Czarnych Czerniejewo – Mateusz Kuliński zapytany o cele stawiane przed nowym całkiem osobowym składem drużyny w rozgrywkach wielkopolskiej V ligi grupy 2 sezonu 2021/2022 stwierdził – Nie stawiamy sobie jakiś sobie wygórowanych celów przed tym zespołem, chcemy dobrze prezentować się na boisku a podstawą tego jest odpowiednie zgranie wszystkich formacji. Przed nami ażeby to osiągnąć jeszcze dużo w tym kierunku pracy ale myślę że poradzimy sobie z tym wyzwaniem a wynik sportowy przyjdzie z czasem. Jeśli po rundzie jesiennej uplasujemy się w górnej części ligowej tabeli to będę z tego zadowolony.

Opracowanie Roman Strugalski/ foto archiwum SportGniezno.pl
 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,nowo-kadrowy-zespol-czarnych-czerniejewo-rozpoczyna-walke-o-punkty-ligowe.html