Noworoczne kopanie piłki nożnej przez trenerów i sympatyków Mieszka Gniezno

2017-01-01

W pierwszy dzień 2017 roku. na płycie górnej boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą mieszczącą się przy ulicy Strumykowej odbył się noworoczny trening osób związanych z Miejskim Klubem Sportowym Mieszko Gniezno, w którym udział wzięli trenerzy, byli zawodnicy oraz sympatycy gnieźnieńskiego klubu.

Wzorem odbywającego już od kilkudziesięciu dobrych lat noworocznego treningu Cracovii, po raz drugi z rzędu na noworoczne kopanie piłki nożnej na zielonej murawie sztucznej płyty boiska przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie w samo południe nowego roku 2017 zdecydowali się trenerzy, byli piłkarze gnieźnieńskiego klubu oraz osoby sympatyzujące z MKS Mieszko
Gniezno. Pierwszy gwizdek a co za tym idzie kopniecie piłki w Nowym Roku 2017 w meczu pomiędzy Trenerami Mieszka Gniezno a Sympatykami tegoż klubu, który został rozegrany w wymiarze 2x35 minut miało miejsce o godzinie 12.10. Dziewięć minut później padła pierwsza bramka w Nowym Roku w Gnieźnie. Autorem jej okazał się wprowadzając tym samym na prowadzenie ekipę Trenerów w stosunku 1:0 szkoleniowiec jeden z grup młodzieżowych Mieszka Gniezno - Łukasz Malczewski. W 20 minucie drużyna Trenerów prowadziła już 2:0. Piłkę idealnie dograł Janusz Kustra wbiegającemu w pole karne Sympatykom Mieszka Gniezno drugiemu trenerowi futsalistów a zarazem szkoleniowcowi grupy młodzieżowej rocznika 2007 – Adamowi Heliaszowi, który pewnym strzałem pokonał golkipera gości Daniela Brylewskiego. W 27 minucie drużyna Sympatyków zmniejszyła prowadzenie Trenerów do 2:1 zdobyciem gola kontaktowego, którego autorem okazał się Dawid Radomski. Chwile później w meczu mógł być remis. Tomasz Bondyra zdecydował się po akcji całego zespołu Sympatyków z około jedenastego metra na oddanie strzału na bramkę Trenerów strzeżonej przez Artura Bartkowiaka. Piłka zamiast wpaść do bramki Trenerów, odbiła się jednak od dolnej części słupka i wyszła w plac gry. Pierwsza połowa meczu, który miał na celu przede wszystkim wspaniałą piłkarską zabawę po Sylwestrowej Nocy zakończyła się prowadzeniem drużyny Trenerów w stosunku 2:1. Po zmianie stron gole zdobywali już tylko piłkarze Sympatyków Mieszka Gniezno a właściwie jeden zawodnik tej drużyny Daniel Brylewski, który w drugiej części zagrał w polu a nie w bramce jak to było w pierwszej części meczu. Wychowanek Mieszka Gniezno a obecnie wypożyczony przez Wartę Poznań do KS Lubońskiego najpierw w 53 minucie doprowadził do stanu 2:2 a gola na wagę zwycięstwa Sympatyków Mieszka w całym meczu 3:2 zdobył w 56 minucie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Sympatyków Mieszka Gniezno.