Noworoczne kopanie piłki nożnej przy Strumykowej stało się już tradycją!

2023-01-01

Tradycją już od ośmiu lat stało się że na boisku pełnowymiarowym że sztuczną nawierzchnią trawiastą przy Strumykowej, w samo południe 1 stycznia rozgrywane jest noworoczne spotkanie w piłce nożnej, w którym uczestniczą zespoły Trenerów Mieszko Gniezno oraz Husarii Auto Format Gniezno wzmocnieni swoimi Przyjaciółmi.

Tego dnia w drużynie Mieszka na boisku w akcji można było zobaczyć między innymi trenerów Akademii Mieszka a także osoby sympatyzujące z klubem z ulicy Strumykowej. Nie inaczej było również w przypadku drużyny Husarii Auto Format Gniezno, w której szeregach zagrali podstawowi zawodnicy tej drużyny a także przyjaciel tego zespołu. Mecz, który rozegrany został 2x40 minut i toczył się przy dość sprzyjających warunkach atmosferycznych jak na okres zimowy przy dodatniej a nie ujemnej temperaturze. Spotkanie ostatecznie  zakończyło się po dość zaciętym jego przebiegu zwycięstwem ekipy Husarii Auto Format Gniezno w stosunku 5:2. Tym zwycięstwem Husaria Auto Format Gniezno, przerwała dominacje trenerów Mieszka Gniezno, którzy czterokrotnie z rzędu z placu gry schodzili niepokonani wygrywając spotkania w 2019 roku 2:1, w 2020 roku 2:0, w 2021 roku 2:1 oraz w 2022 roku 2:0.

Co do samego przebiegu meczu i wydarzeń piłkarskich z nim związanych, w którym nie wynik był najważniejszy, ale dobra zabawa. To po pierwsza bramka w nowym roku 2023 padła w 14 minucie pierwszej połowy. Gola otwierającego noworoczne spotkanie zdobył dla Husarii Auto Format Gniezno – Adrian Moskwa przy asyście Jarosław Kośmickiego pokonując golkipera  Trenerów Mieszka Gniezno – Artura Bartkowiaka strzałem z 10 metra. Dwie minuty później Husaria Auto Format Gniezno, prowadziła w meczu noworocznym 2:0. Piotr Saskowski celnym dośrodkowaniem w pole karne trenerów Mieszka Gniezno, obsłużył Wojciecha Moskwę, który uderzeniem z głowy z 5 metra wpakował piłkę do bramki golkipera Artura Bartkowiaka. Na kolejnego gola w wykonaniu Husarii Auto Format Gniezno, dane było w noworocznym meczu czekać do 28 minuty. Wtedy to po szybkiej akcji zespołu Husarii Auto Format Gniezno, celnym uderzeniem piłki na bramkę trenerów Mieszka Gniezno, z ostrego kąta popisał się Piotr Saskowski, który golkipera mieszkowców pokonał lokując mu piłkę w jego bramce w przeciwległym rogu. Co do postawy trenerów Akademii Mieszka Gniezno, w pierwszej części spotkania noworocznego, to mieli oni kilka sytuacji strzeleckich do zdobycia bramki kontaktowej lecz na drodze do tego celu stawał im bramkarz Husarii Auto Format Gniezno, lub ich strzały były niecelne. Po zmianie stron zaraz po wznowieni gry Husaria Auto Format Gniezno, podwyższyła swoje prowadzenie na 4:0. Po zagraniu piłki w pole karne drużyny trenerów Mieszka Gniezno przez Tomasza Zarodę piłkę w zamieszaniu celnym uderzeniem skierował Rafał Stępień. Po zdobytej czwartej bramce przez Husarię Auto Format Gniezno, w szeregach tego zespołu wkradło się pewne rozprężenie co wykorzystali trenerzy Mieszka Gniezno. W efekcie drużyna trenerów Mieszka Gniezno, zdobyła dwa gole zmniejszając tym samym prowadzenie Husarii Auto Format Gniezno do 4:2. Autorami goli dla trenerów Mieszka Gniezno okazali się Tomasz Bondyra oraz Oliver Hliasz. Ostatnie słowo w noworocznym spotkaniu piłkarskim należało jednak do Husarii Auto Format Gniezno, która zdobytym piątym golem przez Wojciecha Moskwy ustaliła końcowy wynik na 5:2.

Jak zapowiedzieli zawodnicy obu drużyn kolejne Noworoczne kopanie w piłkę nożną przy ulicy Strumykowej odbędzie się tradycyjnie na początku nowego roku 2024.

Składy drużyn:
Trenerzy Mieszko Gniezno:
Artur Bartkowiak Michał Wasielewski – Mateusz Bartkowiak,  Filip Huebner, Wojciech Gąsiorowski,  Damian Nowakowski, Mateusz Łwniczak,.Bartosz Kapsa, Adam Heliasz, Tomasz Bondyra, Paweł Czajkowski, Oliwer Heliasz, Łukasz Michalak, Damian Zawadzki, Adam Stachowiak, Rafał Pluta

Husaria Auto Format Gniezno: Michał Słomczewski, Tomasz Bosak – Mikołaj Pacak, Tomasz Winkel, Bartosz Kaczmarek, Jarosław Kośmicki, Bronisław Hahn, Tomasz Zaroda - Adrian Moskwa, Marcin Damian Gola, Rafał Stępień, Piotr Saskowski, Daniel Miętkiewicz, Janusz Brylewski, Nazar Tsepko, Wojciech Moskwa

Roman Strugalski + foto – Szersza relacja fotograficznego z tego spotkania noworocznego TUTAJ