Noworoczne kopanie piłki przy Strumykowej stało się już tradycją!

2022-01-01

Tradycją od siedmiu lat stało się że na boisku pełnowymiarowym że sztuczną nawierzchnią trawiastą przy Strumykowej, rozgrywany jest w samo południe 1 stycznia noworoczne spotkanie w piłce nożnej,w którym uczestniczą zespoły Trenerów Mieszko Gniezno oraz Husarii Gniezno wzmocnieni swoimi Przyjaciółmi Mieszka.

W drużynie Mieszka tego dnia na boisku w akcji można było zobaczyć między innymi trenerów Akademii Mieszka a także osoby sympatyzujące z klubem z ulicy Strumykowej. Nie inaczej było również w przypadku drużyny Husarii Auto Format Gniezno, w której szeregach zagrali podstawowi zawodnicy tej drużyny a także przyjaciel zespołu. Mecz, który rozegrany został 2x40 minut i toczył się przy dość sprzyjających warunkach atmosferycznych jak na okres zimowy przy dodatniej a nie ujemnej temperaturze zakończył się po dość zaciętym jego przebiegu zwycięstwem ekipy trenerów Akademii Mieszka Gniezno i ich przyjaciół,  którzy pokonali zespół Husarii Gniezno w stosunku 2:0. Była to już czwarta porażka z rzędu zespołu Husarii Auto Format, gdyż w meczu noworocznym w 2019 roku ulegli oni zespołowi złożonym z przedstawicieli Mieszka Gniezna w stosunku 2:1 a w roku 2020 przegrali potyczkę piłkarską 2:0 z kolei w 2021 roku przegrali mecz 2:1 .

Co do samego przebiegu meczu i wydarzeń piłkarskich z nim związanych, w którym nie wynik był najważniejszy, ale dobra zabawa. To po pierwsza bramka w nowym roku 2022 padła w 4 minucie pierwszej połowy. Gola otwierającego noworoczne spotkanie zdobył Oliwer Zakrzewicz broniący barw zespołu trenerów Akademii Mieszka Gniezno. Ten sam zawodnik w 30 minucie podwyższył prowadzenie trenerów Akademii Mieszka Gniezno na 2:0 po radzie i minięciu zawodników w polu karnym Husarii  Gniezno oraz bramkarza tej drużyny pakując mu piłkę do jego bramki na wykroku. Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie mimo okazji do zdobycia bramek przez oba zespoły. I trenerzy Akademii Mieszka Gniezna schodzili na przerwę prowadząc z Husarią Auto Format w stosunku 2:0. W drugiej połowie bramek oba zespoły już nie zdobyły chociaż Husaria Gniezno mogła po dwóch akcjach strzelić gola honorowego. Okazje do zdobycia bramki kontaktowej między innymi w tym zespole zmarnowali Adrian Moskwa posyłając piłkę z bliskiej odległości uderzeniem z głowy nad poprzeczką trenerów Akademii Mieszka oraz Marcin Kaliński, po którego strzale z dystansu dobrą interwencją popisał się Artur Bartkowiak notabene nie jedną w meczu broniąc pewnie uderzoną piłkę przez popularnego ,,Kaliego” Co do stworzonych sytuacji strzeleckich przez przedstawicieli trenerów Akademii Mieszka Gniezno. To oni również w drugiej części mogli zdobyć stwarzając sobie sytuacje strzeleckie kolejnego gola w meczu. Jedną z takich akcji, po której trenerzy Akademii Mieszka Gniezno,podwyższyć swoje prowadzenie zmarnował w szeregach trenerów Tomasz Bondyra nie wykorzystując idealnego zagrania piłki w pole karne rywala  podanie po dwójkowej akcji w wykonaniu Łukasza Malczewskiego i Przemysława Urbaniaka. Ostatecznie spotkanie zakończyło się po dość wyrównanym jego przebiegu zwycięstwem trenerów  Akademii Mieszka Gniezno w stosunku 2:0.

Jak zapowiedzieli zawodnicy obu drużyn kolejne Noworoczne kopanie w piłkę nożną przy ulicy Strumykowej odbędzie się na początku nowego roku 2023.

Składy drużyn:
Trenerzy Mieszko Gniezno:
Artur Bartkowiak – Mateusz Bartkowiak,  Filip Huebner, Krzysztof Jackowiak, Dawid Urbaniak, Przemysław Urbaniak – Marcin Greser, Łukasz Malczewski, Bartosz Kapsa, Adam Heliasz, Olivier Zakrzewicz, Tomasz Bondyra, Paweł Czajkowski, Tomasz Zakrzewski.

Husaria Gniezno: Tomasz Bosak - Tomasz Winkel, Bartosz Kaczmarek, Jarosław Kośmicki, Mateusz Gumienny - Dariusz Czerwiński, Bronisław Hahn, Bartosz Staszewski, Tomasz Zaroda - Adrian Moskwa, Marcin Kaliński Rezerwowi: Damian Gola, Rafał Stępień, Adam Kowalski, Mikołaj Rojewski, Piotr Saskowski