Nysa pokonana na koniec turnieju

2019-09-08

Koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno pokonali w ostatnim meczu rozgrywanego w hali przy ul. Świętokrzyskiej towarzyskiego turnieju AZS Basket Nysa.

Gnieźnianie rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia, bowiem chwilę po rozpoczęciu meczu za trzy trafił Dariusz  Dobrzycki. Po chwili było już 5:0. W 3 minucie po akcji Mateusza Rutkowskiego z Michałem Szydłowskim koszykarze z Gniezna prowadzili już 11:2. Minutę później „trójkę” rzucił Mateusz Rutkowski. Po kilkunastu dalszych sekundach za trzy trafił również Dariusz Wietrzyński. Po 5 minutach gnieźnianie prowadzili z Nysą 20:6. Po koszu Emila Raua było już 26:6 dla Gniezna. W ostatnich minutach AZS wziął się do roboty odrabiając część strat. Na 1,5 minuty przed końcem pierwszej kwarty było 31:15 dla MKK. Po pierwszej części gry koszykarze z Gniezna prowadzili 37:19.

Pierwsze punkty w drugiej kwarcie zdobyli koszykarze z Nysy. W 3 minucie za trzy punkty trafił Michał Szydłowski. Kilkanaście sekund później, ten sam zawodnik powtórzył ten wyczyn i Sklep Polski MKK Gniezno prowadził 43:26. W 6 minucie za trzy trafili koszykarze Basketu Nysa. W odpowiedzi w zespole MKK trafił Mateusz Rutkowski. Na dwie minuty przed końcem drugiej kwarty, koszykarze z Grodu Lecha prowadzili 52:38. Kilkanaście sekund później, punkty dla MKK zdobył Daniel Kotwasiński. Do przerwy gnieźnianie prowadzili z Nysą 59:42.

Jako pierwsi, w drugiej połowie trafili koszykarze z Nysy. Gnieźnianie odpowiedzieli „trójką” Dariusza Dobrzyckiego. Po dwóch minutach gry, było 62:46  dla MKK Gniezno. W 6 minucie, po trafieniu Michała Szydłowskiego koszykarze z Gniezna prowadzili 66:50. Na dwie minuty przed końcem trzeciej odsłony, po indywidualnej akcji Daniela Kotwasińskiego gnieźnianie prowadzili 69:52. Po trzech częściach gry koszykarze MKK prowadzili 72:57.

Początek gry w czwartej kwarcie to gra kosz za kosz. Po „trójce” Mateusza Rutkowskiego MKK prowadził 78:63. Na 1,5 minuty przed zakończeniem spotkania było 85:70. Po dwóch rzutach osobistych Daniela Kotwasińskiego, gnieźnianie prowadzili 89:72. Ostatecznie Sklep Polski MKK Gniezno pewnie pokonał AZS Basket Nysa 89:75.

W innym meczu turnieju Sudety Jelenia Góra pokonały Sokoła Międzychód 82:66.

Ostatecznie dwudniowy towarzyski turniej w koszykówce mężczyzn przed zbliżającym się nowym sezonem 2019/2020, który odbył się w hali SP nr 1 w Gnieźnie mieszczącej się przy ulicy Świętokrzyskiej 7-8 września wygrali gospodarze Sklep Polski MKK Gniezno, przed Sokołem Międzychód i Sudetami Jelenia Góra. Czwarte miejsce bez zdobyczy punktowej zajęła ekipa koszykarzy AZS Basket Nysa.