O przegranej Vitcovii Witkowo w Pleszewie zadecydował rzut wolny

2021-05-23

Seniorzy Vitcovii Witkowo w sobotę 22 maja udali się do Pleszewa, gdzie w ramach 29 kolejki wielkopolskiej V ligi Red Box grupy 3 podejmowani byli przez zespół miejscowej Stali.

Spotkanie mimo przewagi witkowian w  pierwszej jak i drugiej połowie meczu zakończyło się porażką podopiecznych Macieja Rozmarynowskiego w stosunku 0:1. O porażce Vitcovii w Pleszewie zadecydowała 43 minuta meczu a właściwie egzekwowany rzut wolny przez gospodarzy. Kończyła się pierwsza połowa meczu, gdy po lewej stronie boiska na wysokości pola karnego sfaulowany została Damian Stasiak. Do piłki podszedł Dawid Krzyżaniak i precyzyjnym strzałem ponad murem zdobył zwycięską bramkę w całym sobotnim spotkaniu. Po przerwie wynik meczu mogli podwyższyć Patryk Adamski i Tomasz Zawada, ale bramkarz Vitcovii, Filip Chrzanowski, popisał się świetnymi interwencjami.

W końcówce zrobiło się groźnie pod pleszewską bramką. Dawid Sass uratował jednak trzy punkty, instynktownie broniąc nogą uderzenie z kilku metrów Kacpra Boczkowskiego oraz parując piłkę na rzut rożny po strzale z rzutu wolnego Mateusza Pietrowskiego. Zakotłowało się jeszcze w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, gdy pleszewianie grali już w dziesiątkę po czerwonej kartce w wyniku dwóch żółtych dla Adama Zacharczuka. Na szczęście wynik już się nie zmienił.

W nadchodzącym tygodni zespół Vitcovii Witkowo, czekają do rozegrania aż dwa mecze mistrzowskie. Pierwszy z nich podopieczni Macieja Rozmarynowskiego, rozegrają w środę 26 maja. Tego dnia w ramach zaległej 22 kolejki, która miała dojść do skutku 11 kwietnia lecz została odwołana z powodu zagrożenia epidemicznego, przeciwnikiem witkowian o godzinie 19.00 będzie na wyjeździe zespół Victoria Skarszew. Trzy dni później witkowianie w ramach 30 kolejki o godzinie 11.00 podejmować będą u siebie zespół Piasta Czekanów.

Skład Vitcovii Witkowo: Chrzanowski - Wiśniewski, Kaźmierczak, Durski, Trybuła, Białas (20. Melewski) - Marszałek, Dąbek (60. Markiewicz) - Wegnerski (75. Masłowski), Pietrzak, Boczkowski