Obiecujący pierwszy sparing

2018-08-22

W poniedziałek 20.08.2019 w Kościanie odbył się sparing pomiędzy miejscową Tęczą Kościan a KS Szczypiorniak Gniezno. Nasz zespół przystąpił do meczu w obszernym składzie, licząc około 20 zawodników w tym 4 nowe twarze.

Spotkanie było rozgrywane w systemie 3x 20 min dzięki temu nasz trener mógł desygnować do gry 3 różne zespoły. Pierwsza część spotkania rozpoczęła się dość niespodziewanie ponieważ nasi zawodnicy wyszli na prowadzenie 0:4 rzucając bramki gównie po kontratakach. Gdy już zawodnicy z Kościana otrząsnęli się mecz wyrównał się i pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 7:11 dla Wilków.

Na druga tercję wyszła zupełnie nowa „siódemka” która również radziła sobie z doświadczonymi zawodnikami. Nie byli może aż tak skuteczni jak w pierwszej tercji i było widać jeszcze brak zgrania. Mimo to zagrali bardzo dobre zawody. W trzeciej tercji pojawili się na boisku najmłodsi zawodnicy. Kacper Ostrowski niespełna 15 letni zawodnik zaliczył dobry debiut rzucając dwie bramki. Dotrzymywał mu również kroku 18 letni Damian Stempuchowski który w cały poprzedni sezon leczył kontuzję kolana. Ostatecznie wynik spotkania zakończył się 23:21 dla miejscowej Tęczy Kościan.

Do sparingu z Tęczą Kościan podchodziliśmy ze swoimi założeniami mało istotny był dla nas wynik końcowy. Każda „siódemka” miała swoje założenia do zrealizowania na boisku i tego się trzymaliśmy. Musimy pamiętać że Ci chłopacy są po 5 tygodniach ciężkich przygotowań podczas okresu przygotowawczego. Masę ciężarów przeniesionych i wiele kilometrów przebiegniętych w tlenie i beztlenie. Od tygodnia chłopaki wiedzą jak wygląda piłka. Na halę weszliśmy w poprzednim tygodniu i zaczęliśmy od harówki w obronie. To było nasze główne założenie na ten sparing. Do rozwiązań w ataku pozycyjnym przejdziemy w tym tygodniu i będziemy mieli okazję je sprawdzić w kolejnych sparingach. – powiedział nam Kamil Hanuszczak

DAJMY IM CZASU NA NABRANIE PEWNOŚCI SIEBIE…

Mamy pewne wnioski po wczorajszym sparingu i będziemy je korygować na najbliższych treningach. Nie wiemy tak naprawdę czego się spodziewać po lidze. To będzie dla nas coś nowego. Musimy pamiętać o tym że niektórzy zawodnicy grają w piłkę ręczną od 3 lat a już podejmują równorzędną walkę z doświadczonymi zawodnikami. Nie jedno krotnie pokazując większe cwaniactwo na boisku. Dajmy im czasu na nabranie pewności siebie na no boisku i za chwilę zobaczymy jak walczą o swoje w tej lidze. – dodaje nam Hanuszczak

SPARINGI

25.08.2018 nasz zespół wybiera się do Gorzyc Wielkich na turniej w którym zmierzy się z I Ligowym MKS Wieluń oraz III Ligowym Szczypiorniak Gorzyce Wielkie z braćmi Dutkiewicz na czele.

05.09.2018 wybierzemy się do Wągrowca zmierzyć się z Miejscową Nielbą Wągrowiec.