Oborniki zdobyte. Czarni Czerniejewo wrócili z kompletem punktów!

2022-08-14

W weekend 13 i 14 sierpnia pierwszymi meczami nowy sezon 2022/2023 w wielkopolskiej V lidze Red Box w grypach 1,2 i 3 nowy sezon zainaugurowały zespoły piłkarskie.

Powiat gnieźnieński w tej kasie rozgrywkowy reprezentowany jest tylko przez jednego przedstawiciela. A mianowicie chodzi o zespół Czarnych Czerniejewo, który o punkty ligowe w nowym sezonie będzie walczył w grupie 1 wielkopolskiej V lidze Red Box. Czerwono-czarni nowy sezon zainaugurowali meczem wyjazdowym w Obornikach gdzie w sobotę 13 sierpnia byli podejmowani przez zespół miejscowej Sparty. Zespół z Czerniejewa prowadzony przez nowego szkoleniowca Piotra Kubalewskiego i wzmocniony w okresie letnim przez kilku wartościowych piłkarzy nowy sezon rozpoczął bardzo udanie. Czerwono-czarni bowiem skromnie bo skromnie pokonali w Obornikach miejscową Spartę w stosunku 1:0. Mimo wielu sytuacji strzeleckich w sobotnim meczu, które miały oba zespoły padła tylko jedna bramka i to na korzyść Czarnych Czerniejewo. Gola dającego czerwono-czarnym zwycięstwo a co za tym komplet  trzech punktów zdobył pozyskany w czasie letnich przygotowań zespołu do ligi Filip Kruczyński. Zawodnik Czarnych Czerniejewo, gola dla swojej drużyny zdobył w 54 minucie drugiej połowy gdyż pierwsza zakończyła się wynikiem bezbramkowym bezpośrednio z wykonywanego rzutu wolnego z około metra.

Teraz zespół Czarnych Czerniejewo czeka kolejne spotkanie mistrzowskie z nowego sezonu 2022/2023. W sobotę 20 sierpnia czerwono-czarni udadzą się do Swarzędza gdzie o godzinie 16.00 podejmowani będą  przez zespół miejscowego Meblorza.

Skład Czarnych Czerniejewo: Marcel Rembowicz, Bartosz Grajkowski, Patryk Dąbek, Kacper Łabędzki, Paweł Kulczak, Oskar Włodarczyk, Bartek Staszewski,  Patryk Malinger, Hubert Rogowski, Filip Kruczyński, Damian Jarzembowski

Wyniki 1 kolejki - 13-14 sierpnia

Polonia Chodzież - Meblorz Swarzędz 5:0
Orkan Śmiłowo - Kłos Budzyń 1:3
Wełna Skoki - Leśnik Margonin 15 sierpnia, 13:00
Lubuszanin Trzcianka - Zamek Gołańcz 4:2
Korona Stróżewo - Pogoń Łobżenica 0:8
Błękitni Wronki - 1922 Lechia Kostrzyn 3:0