Oby podobnie było za tydzień w lidze!

2018-08-05

Wysokim zwycięstwem zakończyli letni okres przygotowawczy piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka. W sobotnie popołudnie 4 sierpnia podopieczni Mariusza Bekasa pokonali na swoim stadionie Rawię Rawicz 7:1.

Początek meczu wyglądał bardzo przeciętnie w wykonaniu mieszkowców. W 7 minucie Marcin Tomaszewski dał się ograć pomocnikowi Rawii, a Szymona Lewandowskiego pokonał Szymon Zaborowski. W kolejnych minutach nieco więcej z gry mieli gospodarze, ale rawiczanie bronili się bardzo mądrze. W 28 minucie padła bramka wyrównująca. Bardzo ładnym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Mateusz Roszak i piłka wpadła w górny narożnik bramki Rawii. W pierwszej odsłonie, ponad setka kibiców, bramki już nie obejrzała i na przerwę obie jedenastki schodziły z remisem 1:1.

W drugiej części zdecydowanie stroną dominującą byli biało-niebiescy. Mieszkowcy cały czas nacierali na bramkę gości i efektem tego było sześć strzelonych bramek. Bohaterem drugiej części był Damian Pawlak. Najskuteczniejszy zawodnik zespołu Mieszka w ubiegłym sezonie czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców w 55, 61, 65 i 76 minucie. Poza tym w 67 minucie Adam Konieczny wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Szymonie Pająku, a w 74 minucie jeden z defensorów Rawii skierował piłkę do własnej bramki.

Ostatecznie szósty letni sparing zakończył się wygraną Mieszka 7:1 i było to szóste test meczowe zwycięstwo przed rozgrywkami III ligi. Za tydzień biało-niebieskich czeka już pierwsza potyczka ligowa. W sobotę 11 sierpnia o godzinie 17.00 przy Strumykowej podejmować będziemy KKS Kalisz.

"Mieszko": Szymon Lewandowski (46 Wiktor Beśka), Marcin Tomaszewski (46 Miłosz Brylewski), Dawid Radomski, Michał Steinke (60 Adrian Kaliszan), Szymon Pająk, Marcin Trojanowski (46 Jakub Hoffmann), Mateusz Ławniczak (46 Taras Maksymiv), Tomasz Bzdęga (30 Damian Pawlak), Mateusz Roszak, Radosław Mikołajczak (46 Krzysztof Wolkiewicz), Mikołaj Panowicz (46 Adam Konieczny)

Mieszko Gniezno/ foto Roman Strugalski - Szersza relacja fotograficzna z tego meczuTUTAJ