Odrobili swoje zaległości !

2015-11-23

Jak informowaliśmy wcześniej w minionym tygodniu 11 oraz 14 i 15 listopada dobiegły do końca rozgrywki we wszystkich grupach młodzieżowych Mieszka Gniezna, których organizatorem był Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w Poznaniu.

W niedzielę 22 listopada jednak dwa zespoły z grodu Lecha, przystąpiły do walki o ostatnie punkty ligowe tej jesieni rozgrywając swoje spotkania zaległe z rundy rewanżowej sezonu 2015/2016. Tego dnia swoje ostatnie swoje ligowe na płycie boiska ze sztuczną nawierzchnią trawiastą przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, rozegrali między innymi podopieczni Pawła Bartkowiaka podejmując w ramach Poznańskiej ligi okręgowej C2 trampkarz grupa 1zespół Lidera Swarzędz oraz Dariusza Kuryły, którzy gościli w ramach Poznańskiej ligi okręgowa B1 juniora młodszego również ekipę Lidera Swarzędz.

W zakończonych niedzielnych meczach udziałem młodych piłkarzy z grodu Lecha obie drużyny Mieszka Gniezno zapisały na swoim koncie komplet punktów.

Jako pierwsi do boju w walce o ligowe punkty w niedzielne przedpołudnie przystąpili juniorzy młodsi Mieszka Gniezno, którzy swój mecz pierwotnie mieli rozegrać 14 listopada. Podopieczni Dariusza Kuryło, rozgrywki jesienne zakończyli mocnym akcentem pokonując na własnym trenie zespół Lidera Swarzędz 2:1, mimo że od 20 minuty przegrywali z swoim rywalem jedną bramką. O zwycięstwie młodych gnieźnian i komplecie trzech punktów zadecydowała druga połowa niedzielnego meczu. Do stanu 1:1 gnieźnianie doprowadzili w 50 minucie po golu zdobytym z egzekwowanego rzutu rożnego, po którym uderzeniem z głowy z 5 metra piłkę w bramce gości umieścił w zespole z grodu Lecha - Piotr Kaźmierczak. Bramkę na wagę zwycięstwa w zespole Mieszka Gniezno zdobył Alex Błaszak w 65 minucie pokonując bramkarza z Swarzędza po dobitce z 16 metra. Tym zwycięstwem zespół juniora młodszego Mieszka Gniezno, przypieczętował swój awans z pierwszego miejsca do grupy mistrzowskiej wygrywając w rundzie jesiennej 8 meczy przy tylko jednym zremisowanym.

W bardzo dobrych nastrojach również rozgrywki jesienne zakończył zespół Mieszka I Gniezno, występujący w zmaganiach Poznańskiej ligi okręgowej C2 trampkarz grupa 1. Podopieczni Pawła Bartkowiaka, podobnie jak zespół juniora młodszego swój mecz na szczycie ligowej tabeli z Liderem Swarzędz, do którego miało dojść pierwotnie w dniu 10 października zakończył zwycięstwem ogrywając go zdecydowanie bo aż 8:2. Tym samym trampkarze Mieszka zakończyli sezon z kompletem zwycięstw i imponującym bilansem bramkowym 91:6! W niedzielnym pojedynku już po 6 minutach gnieźnianie prowadzili 2:0 i chociaż goście walczyli bardzo ambitnie dopingowani przez dużą liczbę  kibiców ze Swarzędza wystarczyło to na zdobycie tylko jednej bramki. Gnieźnianie odpowiedzieli zdobyciem kolejnych trzech bramek i po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 5:1.Podobny przebieg miała druga połowa i gdyby tylko młodzi mieszkowcy byli bardziej skoncentrowani to mecz zakończyłby się wynikiem dwucyfrowym.
Na wiosnę trampkarze Mieszka będą walczyć w Grupie Mistrzowskiej o
Mistrzostwo Wielkopolski. Najgroźniejszymi rywalami biało-niebieskich
W tych zmaganiach Lech Poznań i Akademia Reissa Poznań.

Teraz w rozgrywkach obu drużyn młodzieżowych Mieszka Gniezno nastąpi przerwa a do walki o punkty mistrzowskie powrócą one wiosną 2016 roku.