Odrodzenie koszykarzy Sklepu Polskiego MKK Gniezno

2018-01-28

Drugoligowi koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno, po dwóch porażkach z rzędu znowu wygrywają co może być dobrym prognostykiem przed sześcioma spotkaniami mistrzowskimi kończącymi rundę rewanżową sezonu 2017/2018.

Rehabilitacja po ostatnich dwóch porażkach z rzędu w wykonaniu koszykarzy Sklepu Polskiego MKK Gniezno, dokonała się w sobotę 27 stycznia przed własną publicznością i we własnej hali II LO w Gnieźnie, kiedy to podopieczni Arkadiusza Konowalskiego zdecydowanie w swoim stylu chociaż bez przeszkód pokonali zespół Tarnovii Basket Tarnowo Podgórne w stosunku 96:69.

Trzeba przyznać iż początek spotkania w wykonaniu gnieźnian nie napawał optymizmem że zakończy się ono wygrana różnica aż 27. punktów. Pierwsza kwarta bowiem po bardzo zaciętym jej przebiegu zakończyła zwycięstwem gości z Tarnowa Podgórnego 25:23. Dopiero w drugiej kwarcie koszykarze z grodu Lecha, w swoim stylu zaczęli gonić wynik doprowadzając na pięć minut przed końcem kwarty do remisu 33:33 by następnie po szybkich akcjach i celnych rzutach do kosza swojego przeciwnika wyjść na prowadzenie wygrywają drugą kwartę zdecydowanie 26:16. I gnieźnianie schodzili na przerwę prowadząc z sobotnim rywalem 50:41.

Podopieczni Arkadiusza Konowalskiego, pewne zwycięstwo na zespołem z Tarnowa Podgórnego przypieczętowali w dwóch kolejnych kwartach. Trzecią bowiem wygrali wprawdzie minimalną różnicą punktowa gdyż jednym oczkiem 16:15 i na tablicy wyników po niej widniał wynik 66:56. Z kolei w czwartej kwarcie nie dając żadnych szans swojemu rywalowi ograli go 24:13 kończąc sobotnie spotkanie wynikiem 96:69. Taka wysoka wygrana gnieźnian cieszy i daje nadzieje że i w kolejnych meczach podopieczni Arkadiusza Konowalskiego staną na wysokości zadania i je też wygrają. Przekonamy się o tym niebawem gdyż w niedzielę 4 lutego zespół z grodu Lecha, uda się na kolejny mecz do Gdańska gdzie o godzinie 18.00 podejmowany będzie przez miejscowy zespół Politechniki.

Punkty dla Sklep Polski MKK Gniezno: Dariusz Dobrzycki 30, Piotr Golasiński 15, Michał Szydłowski 14,  Filip Andrzejewski 11, Szymon Budnikowski 9, Michał Sobkowiak 5, Marcin Nocck i Kamil Szkopiński po 3.

Punkty dla Tarnovii basket Tarnowo Podgórne: Piotr Janowski 17, Kcper Wronkowski 13, Mateusz Bilski 10, Rafał Milczyński 9, Bartłomiej Gubernat 6, Łukasz Kupczyński i Norbert Jaśtak po 4, Jakub Libera, Bartłomiej Pawlak i Kamil Jakubowski po 2.