Okazałe zwycięstwo Zjednoczonych Trzemeszno na inaugurację ligi!

2018-08-05

Udany start po powrocie do IV ligi zaliczyli w sobotę 4 sierpnia Zjednoczeni Trzemeszno. Po pełnym emocji widowisku piłkarskim podopieczni spółki trenerskiej Damiana Malczewskiego i Mirosława Maciejewskiego pokonali na własnym terenie w meczu inauguracyjnym nowy sezon 2018/2019 spadkowicza z III ligi – Centrę Ostrów Wielkopolski 6:3.

Spotkanie toczone było w bardzo dużym upale, toteż przed i w przerwie meczu uprzejmością wykazali się strażacy z OSP Trzemeszno zrosili nieco bieżnię.

Przed meczem nastąpiła również miłą uroczystość. Burmistrz Krzysztof Dereziński i przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Peno wręczyli kapitanowi drużyny Michałowi Kachniarzowi okazały puchar za awans trzemeszeńskiego zespołu do IV ligi.

Sam mecz dostarczył licznie zgromadzonym kibicom sporo emocji. Po 18 minutach było już 4:1 dla Zjednoczonych. W 5 minucie na prowadzenie zespół z Trzemeszna wyprowadził Krzysztof Majchrzak, a chwilę później na 2:0 podwyższył Krzysztof Chojnacki. Przy tym stanie goście strzelili kontaktowego gola i było 2:1 dla Zjednoczonych Trzemeszno. Szybko jednak kolejne dwie bramki dla trzemesznian strzelili Szymon Meller i Adam Niedzielski. Nie było to jednak koniec emocji. Jeszcze przed przerwą Centra zdobyła drugą bramkę ale to tuż po przerwie zrobiło się naprawdę gorąco. Po zagraniu piłki ręką przez Michała Kachniarza ostrowianie mieli rzut karny, który zamienili na gola i doprowadzili do rezultatu 4:3. Zawodnicy z Trzemeszna odpowiedzieli jednak najlepiej jak potrafili strzelając piątą bramkę. Jej autorem był nowy nabytek zespołu Kacper Serwatka, który popisał się świetnym strzałem z dystansu. Już w samej końcówce Zjednoczeni przypieczętowali jeszcze bardziej swoje premierowe zwycięstwo. Po znakomitym podaniu Dawida Ciążyńskiego (zaliczył w tym meczu 4 asysty!) Szymon Meller strzelił swojego drugiego gola ustalając wynik meczu na 6:3.

Podsumowując Zjednoczeni bardzo dobrze rozpoczęli sezon i po 1 kolejce (nie odbyło się jeszcze jedno spotkanie) są liderem IV-ligowej tabeli!

Zjednoczeni Trzemeszno – Centra Ostrów Wielkopolski 6:3 (4:2)

Bramki dla Zjednoczonych: Krzysztof Majchrzak 5’, Krzysztof Chojnacki 8’, Szymon Meller 16’, 80’, Adam Niedzielski 18’, Kacper Serwatka 53’;

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Tomasz Wachowiak, Robert Pepliński (55’ Michał Wiśniewski), Michał Kachniarz , Krzysztof Majchrzak, Bartosz Andrzejewski (67’ Błażej Matysiak), Adam Niedzielski, Kamil Wysocki, Szymon Meller, Dawid Ciążyński (88’ Sebastian Ferenc), Kacper Serwatka (55’ Wojciech Durski), Krzysztof Chojnacki. Ponadto w rezerwie był: Paweł Mroziński