Oprawa meczu na piątkę gra też lecz wynik spotkania już nie...

2014-04-20

W Czerniejewie w Wielką Sobotę 19 kwietnia, doszło do spotkania w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego. Miejscowy zespół Czarnych w ramach czwartej kolejki rundy rewanżowej sezonu 2013/2014 w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy pierwszej podejmował KS Gniezno. Mimo dobrej gdy w wykonaniu drużyny z Czerniejewa i wielu sytuacji strzeleckich do zdobycia bramki, zwycięsko z tej konfrontacji piłkarskiej wyszła drużyna KS Gniezno wygrywając mecz 1:0.

Nim przejdziemy do relacji z sobotniego meczu w Czerniejewie pomiędzy miejscowymi Czarnymi a drużyną KS Gniezno. Na słowa pochwały zasługuje oprawa przed meczowa jaką swoim piłkarzom zafundował klub kibica Czarnych Czerniejewo. Śmiało można stwierdzić że jeszcze takiej oprawy przed meczowej jak pamiętam z okazji derbów powiatu gnieźnieńskiego nie widziałem może przy okazji spotkań Wiary Lecha. Oprócz konfetti i serpentyn, które wylądowały na boisku zaraz po prezentacji obu drużyn oraz później odpalonych świec dymnych oraz rac, klub kibica Czarnych Czerniejewo właśnie w taki sposób zasygnalizował swój czynny doping w trakcie rozgrywanego meczu w osiągnięciu korzystnego wyniku z drużyną KS Gniezno.

Mimo tak wspaniałej oprawy przed meczowej to z trzech punktów mogli cieszyć piłkarze KS Gniezno, którzy bramkę na wagę zwycięstwa zdobyli w drugiej połowie. Była to druga wygrana KS Gniezno, w derbach powiatu gnieźnieńskiego z Czarnymi Czerniejewo. W pierwszym spotkaniu, do którego doszło jesienią 2013 roku w Gnieźnie zespół prowadzony przez Piotra Kubalewskiego pokonał ekipę z Czerniejewa w stosunku 2:0.

Wracając do spotkania, to śmiało trzeba przyznać iż na tak dużą ilość stworzonych sytuacji strzeleckich przez Czarnych Czerniejewo, to podopieczni Marka Gierałki, powinni wygrać sobotnie spotkanie nawet różnicą trzech goli. Tak się jednak nie stało, gdyż zespół z Czerniejewa stu procentowe sytuacje marnował jedną za drugą a brylował w tym Norbert Szklarz. Już w 1 minucie popularny ,,Norbi” nie zdążył dołożyć nogi do podania adresowanego do niego w polu karnym gości w wykonaniu Bartosza Kozioła. Kolejną sytuację na zdobycie bramki Szklarz zmarnował w 6 minucie kiedy po ponownym podaniu od Kozioła i wyjściu sam na sam z golkiperem KS Gniezno – Sebastianem Szafranem, nie dał rady pokonać bramkarza gości strzałem z 8-go metra. Podobnych sytuacji Norbert Szkalrz w pierwszej części meczu miał jeszcze z dwie a było to w 19 minucie kiedy to ponownie wyszedł sam na sam z bramkarzem gości i ponownie lepszym w tej konfrontacji okazał się golkiper KS Gniezno broniąc uderzoną piłkę przez ,,Norbiego” z 8-go metra, oraz w 40 minucie kiedy to Szklarz posłał piłkę w ponownej sytuacji sam na sam z bramkarzem przyjezdnych z 10-go metra obok słupka bramki KS Gniezno. Natomiast podopieczni Piotra Kubaleskiego, czyli drużyna KS  Gniezno, w pierwszej części meczu aż tak klarownych sytuacji do zdobycia gola nie mieli może z wyjątkiem z tej z 4 minuty spotkania kiedy to Jakub Hoffmann, próbował w zamieszaniu polu karnym Czarnych Czerniejwo, umieścić piłkę w bramce gospodarzy lecz na to nie pozwolili mu obrońcy, którzy zastopowali jego uderzenie.

Druga cześć meczu wyglądała podobnie w wykonaniu zespołu z Czerniejewa. Gospodarze atakowali na bramkę KS Gniezno, stwarzając sobie ponownie sytuacje do zdobycia bramki lecz nic z tego nie wynikało. W 53 minucie ponownie sytuację zmarnował w zespole z Czerniejewa- Norbert Szklarz, którego strzał z 8-go metra w sytuacji sam na sam obronił bramkarz KS Gniezno. Niemoc strzelecką Czarnych Cerniejewo, wykorzystali natomiast goście zdobywając w 70 minucie  meczu jedyną bramkę na wagę zwycięstwa. Bramkarza gospodarzy Dariusza Stanisławskiego pokonał strzałem z 6-tego metra z przewrotki Jakub Hoffmann. Po tej stracie bramki zespół z Czerniejewa miał jeszcze jedną dogodną sytuację do doprowadzenia do remisu jednakże Zbigniew Kosciański nie wykorzystał sytuacji w 80 minucie sam na sam z bramkarzem KS Gniezno. A że więcej bramek już do końca meczu już nie padło w tym układzie derby powiatu gnieźnieńskiego zakończyły się zwycięstwem KS Gniezno w stosunku 1:0.

Skład Czarnych Czerniejewo: Dariusz Stanisławski, Tomasz Winkiel, Mateusz Kuliński, Jakub Maćkowiak, Patryk Kusy, Patryk Malinger (55’ Zbigniew Kościański), Alan Tomaszewski, Maciej Bogucki, Kamil Łuczak (75’ Wojciech Ługowski), Bartek Kozioł (46’ Michał Goździewski), Norbert Szklarz (80’ Karol Niemczewski)- rezerwa Piotr Rzepczyński, Zbigniew Bartkowiak, Krzysztof Bartkowiak

Skład KS Gniezno: Szafran Sebastian, Szymon Zygaj, Mikołaj Bereźnicki, Mariusz Majewski, Patryk Gardynik, Jakub Hoffmann, Bartosz Kapsa, Adam Niedzielski, Piotr Kubalewski, Krzysztof Kubalewski, Oskar Stankowiak, Patryk Tomczak, Michał Michalski, Patryk Błaszak, Sebastian Śniegowski, Dariusz Szykowny, Mateusz Staniszewski, Konrad Popek.

Kolejnym przeciwnikiem Czarnych Czerniejewo w sobotę 26 kwietnia w meczu wyjazdowym będzie zespół Zawisza Dolsk. Z kolei KS Gniezno w niedzielę 27 kwietnia na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie podejmować będzie Poznańską 13 Poznań.