Orlicy Gniewka Gniezno wygrywają na nietypowym boisku z Unią Swarzędz! - Fotorelacja

2013-10-07

W piątek 4 października orliki Gniewka Gniezno rocznik 2004 gościli w Swarzędzu gdzie przeciwnikiem gnieźnian był zespół Unii Swarzędz.

Mecz toczył się w innych warunkach jak do tej pory a to z uwagi na trawiaste boisko i jego rozmiar. Nie był to typowy orlik tylko boisko o większych rozmiarach z czym do tej pory Gniewni się nie spotkali.

Rozmiar boiska nie pozwalał na szybkie przemieszczanie się zawodników pod bramki stąd gra toczyła się w środku pola i sytuacji bramkowych było niewiele ale mimo tych trudności Gniewko radził sobie dobrze i po pierwszej połowie prowadził 3-0 po bramkach Mieszka Sawickiego. Druga połowa była podobna do pierwszej gra znowu toczyła się z dala od bramek jednych i drugich rywali, sytuacji bramkowych było mało i tylko jedną wykorzystali goście zdobywając gola po bramce Dominika Pawłowskiego. Ostatecznie ten trudny mecz, kosztujący sporo wysiłku zawodników zakończył się czwartą z rzędu wygraną w rozgrywkach ligowych młodych piłkarzy z Gniezna w stosunku 4-0. Po tym meczu Gniewko zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 12 punktów.