Orlik Kcynia zwycięzcą turnieju Tuzinek Cup

2019-06-08

W sobotę, 8 czerwca w gnieźnieńskich halach sportowych przy ul. Sportowej odbył się turniej piłki ręcznej przeznaczony dla dziewczynek z rocznika 2008 i młodszych, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy Tuzinek. Zwycięzcą turnieju po arcyciekawym finale okazała się drużyna z Kcyni.

Po  czterech minutach meczu finałowego pomiędzy Orlikiem Kcynia i Panterami Dopiewo było po 1. Trzy minuty później Pantery prowadziły 3:2. Po chwili kolejną bramkę dla dopiewanek zdobyła Monika Leszczyńska. Kcyniankom udało się wyrównać, jednak w 10 minucie Pantery prowadziły już 5:3. Orlik odpowiedział jednak dwie minuty później.

W 16 minucie gola dla Dopiewa zdobyła Michalina Chojak i było 7:5. Orlik jednak szybko odpowiedział. Minutę później Pantery miały szansę na podwyższenie wyniku, jednak rzuciły obok bramki. W 18 minucie kcynianki miał rzut karny, który na bramkę zamieniła Iga Wiśniewska. W 20 minucie był remis (10:10). Kilkanaście sekund potem faulowana w zespole z Kcyni była Daria Hallas, jednak rzut wolny nie zakończył się powodzeniem. W odpowiedzi gola zdobyły Pantery. W końcówce wyrównała jednak Iga Wiśniewska. W ostatniej minucie dobrą interwencją popisała się bramkarka Orlika Kcynia-Martyna Ciesielska.

Gdy wszyscy szykowali się na rzuty karne, na sekundy przed końcem gola zdobyły kcynianki i to one wygrały turniej Tuzinek Cup zwyciężając  ostatecznie z Panterami Dopiewo 13:12.
Orlik Kcynia-Pantery Dopiewo 13:12
  Grano 1x24 minuty

Składy:
Orlik Kcynia: Martyna Ciesielska (bramkarka)-Daria Hallas, Weronika Hallas, Zuzanna Leszczyńska, Maria Sobczak, Iga Wiśniewska, Anna Łożyńska, Zofia Łożyńska, Martyna Branicka (zawodniczki z pola).

Pantery Dopiewo: Patrycja Samulska (bramkarka)-Magdalena Paćkowska, Monika Leszczyńska, Michalina Chojak, Zoe Kowalewska, Oliwia Mateńko, Martyna Waśko, Kornelia Kubiak.

Najlepsza bramkarka turnieju: Martyna Ciesielska (Orlik Kcynia)
Najlepszy strzelec: Amelia Zimna (Bukowia Buk)-32 bramki
MVP: Monika Leszczyńska (Pantery Dopiewo)