„Orły” lepsze od włocławskiej młodzieży

2022-10-08

Koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno pozostają niepokonani w tegorocznych rozgrywkach II ligi. W sobotę, 8 października gnieźnieńskie „Orły” pokonały na wyjeździe TKM Włocławek.

Koszykarze MKK odnieśli trzecie, kolejne zwycięstwo w tym sezonie pokonując we Włocławku miejscowe Towarzystwo Koszykówki Młodzieżowej 102:83. Początek meczu to prawdziwa deklasacja drużyny z Włocławka, bowiem w pewnym momencie gnieźnianie prowadzili już 16:0 (!). Później jednak gra się nieco wyrównała i do przerwy gracze MKK prowadzili 49:38.

Druga połowa była również wyrównana i ostatecznie ambitnie grający, jak na swoje doświadczenie i możliwości młodzi koszykarze TKM Włocławek przegrali z drużyną z Grodu Lecha 83:102.

Bardzo dobre zawody w zwycięskim zespole rozegrali zwłaszcza Daniel Kotwasiński (18 pkt.) i Michał Szydłowski (19 pkt.). Cieszy również 13 i 12 punktów jednych z młodszych graczy MKK, Macieja Gorzelanego i Artura Kozłowskiego, którzy pokazali, że mają „papiery” na odgrywanie kluczowej roli w drużynie w najbliższym czasie.

Kolejnym rywalem koszykarzy MKK będzie zespół Pyry Poznań. To spotkanie zostanie rozegrane w najbliższą sobotę, 15 października. Już dziś zapraszamy do wspierania naszych „Orłów”!

TKM Włocławek – Sklep Polski MKK Gniezno 83:102 (18:24, 20:25, 20:25, 25:28)

Punkty:

TKM Włocławek: Łazarski 25, Krawiec 17, Czyżnielewski 12, Modrzejewski 9, Matusiak 8, Mirolewicz 7, Dembowski 4, Dłużyński 1, Bógdał, Babis, Majewski, Biliński.

Sklep Polski MKK Gniezno: Szydłowski 19, Kotwasiński 18, Dobrzycki 15, Czyż 14, Gorzelany 13, Kozłowski 12, Urbaniak 4, Wietrzyński 3, Tyborowski 2, Kurka 2.