„Orły” pewnie ograły poznańską Pyrę

2024-02-01

W środę 31 stycznia koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno, w Hali Szkoły Podstawowej nr 3 w ramach 21 kolejki 2 ligi PZKosz podejmowali w ramach pojedynku derbowego zespół Pyry AZS Szkoły Gortata Poznań.

Z racji tego, że był to mecz derbowy, wiadome było, że będzie sporo emocji. Kibice, którzy wybrali się na środowy mecz na pewno nie żałują spędzonego wieczoru. Od samego początku Sklep Polski MKK Gniezno, uzyskał kilka punktową przewagę, która powiększał z każdą chwilą. Tak dobra postawa podopiecznych Arkadiusza Konowalskiego, przełożyła się na wynik pierwszej kwarty, która zakończyła się wygraną ,,Orłów” w stosunku 30:26. W drugiej kwarcie goście starali się gonić wynik, głównie za sprawą Marcina Fliegera, ale koszykarzom z grodu Lecha udawało się kontrolować przebieg spotkania. I druga kwarta zakończyła się rezultatem 26:22 dla Sklep Polski MKK Gniezno, który na przerwę schodził prowadząc ośmioma punktami 56:48.
W drugiej części środowego spotkania derbowego stopniowo przewaga drużyny koszykarzy Sklep Polski MKK Gniezno, się powiększała co sprawiło że trzecią kwartę również wygrały ,,Orły” w stosunku 21:18 i prowadzili już jedenastoma punktami. Kropkę nad ,,i” podopieczni Arkadiusza Konowalskiego w spotkaniu z  Pyrą AZS-em Szkoła Gortata Poznań, postawili w ostatniej czwartej kwarcie wygrywając ją zdecydowanie 23:10 co dało w końcowym obrachunku całego meczu pewne zwycięstwo gnieźnian dwudziestoma czterema punktami 100:76. Przypomnijmy że w pierwszej konfrontacji pod koszem pomiędzy drużynami, do którego doszło w ramach 6 kolejki ligowej w Poznaniu trwającego sezonu 2023/2024 również górą byli gnieźnianie wygrywając wtedy mecz 90:83.

Kolejne spotkanie Sklep Polski MKK Gniezno, rozegra już a w niedzielę 4 lutego na wyjeździe gdzie podejmowany będzie przez zespół Enei Astoria Bydgoszcz.

Sklep Polski MKK Gniezno – Pyra AZS Szkoła Gortata Poznań 100:76 (30:26, 26:22, 21:18, 23:10)

Punkty dla Sklep Polski MKK Gniezno zdobywali: Piotr Leśniczak -27, Hubert Konowalski – 20, Dariusz Dobrzyczki – 16, Mikołaj Czyż – 15, Artur Kozłowski – 13, Dariusz Wietrzyński – 3, Tomasz Urbaniak -2, Oliver Kurka – 2, Michał Szydłowski – 2,

Punkty dla Pyry AZS Szkoły Gortata Poznań zdobywali: Marcin Flieger – 27, Paweł Wiśniewski – 15, Szymon Wagner – 12, Przemysław Szymański – 11, Maciej Włodarczyk – 9, Mikołaj Mataczyński – 2