„Orły” pewnie wygrały z Ogniwem. Dobry mecz młodzieży

2022-10-29

Koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno pewnie pokonali w sobotę, 29 października w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki zespół Ogniwa Szczecin. Dobre zawody w zespole MKK rozegrali młodzi gracze, a zwłaszcza Artur Kozłowski i 16-letni Tomasz Urbaniak.

Pierwsze punkty w meczu zdobyli gracze MKK. W 3 minucie, za trzy punkty w zespole Ogniwa trafił Piotr Knowa. W 5 minucie, gnieźnieńskie „Orły” prowadziły 6:4.  Kilka sekund później, 2/2 z rzutów wolnych trafił młody Artur Kozłowski. W 6 minucie, efektowne wejście Artura Kozłowskiego zatrzymał Tomasz Urban, który jednak sfaulował gracza MKK.  Pół minuty później, po ładnej akcji MKK punkty zdobył Piotr Leśniczak. W 7 minucie, „trójkę” trafił Dariusz Dobrzycki i było 14:8 dla miejscowych. Po pierwszej kwarcie koszykarze MKK prowadzili 17:11.

Na początku drugiej odsłony, 1/2 z rzutów wolnych trafił Mikołaj Czyż. Pół minuty później, po ładnej akcji Artura Kozłowskiego i Piotra Leśniczaka, punkty wpadły na konto gnieźnian. W 3 minucie, punkty dla MKK zdobył Mikołaj Czyż. W 4 minucie, było 24:13 dla gospodarzy. Minutę później, „trójkę” trafił Daniel Kotwasiński. Pół minuty potem, za trzy trafił Artur Kozłowski. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy, było 32:15 dla MKK. W 8 minucie, dwa punkty dla MKK zdobył Michał Szydłowski. Na trzydzieści sekund przed końcem drugiej kwarty, „trójkę” trafił Emil Rau.  Do przerwy koszykarze z Gniezna prowadzili 39:18.

Premierowe trafienie w trzeciej kwarcie zaliczyli gracze Ogniwa, a jego autorem był Wiktor Paczkowski. W 3 minucie, 2/2 z rzutów osobistych trafił Piotr Leśniczak. Dwie minuty później, „trójkę” dla Ogniwa zdobył Michał Grzeszak. W 6 minucie, za trzy trafił Piotr Leśniczak i było 52:32 dla MKK. W 9 minucie, gnieźnianie prowadzili 59:36. Kilkanaście sekund przed końcem kwarty, dwa punkty dla MKK zdobył Tomasz Urbaniak. Po trzech częściach gry, na tablicy wyników był rezultat 63:39 dla koszykarzy z Pierwszej Stolicy.

Na początku czwartej odsłony, po ładnej indywidualnej akcji, punkty dla MKK zdobył 16-letni Tomasz Urbaniak. Minutę później, „trójkę” trafił Dariusz Wietrzyński. W 3 minucie, za dwa punkty trafił Oliwier Kurka i było 72:39 dla Gniezna. W 5 minucie, po podaniu Oliwiera Kurki, punkty dla „Orłów” zdobył Mikołaj Czyż. W 7 minucie, „trójkę” w zespole MKK trafił Maciej Gorzelany. Na dwie minuty przed końcową syreną, gnieźnianie prowadzili 81:47. Ostatecznie Sklep Polski MKK Gniezno wygrał z Ogniwem Szczecin 83:54.

Sklep Polski MKK Gniezno-Ogniwo Szczecin 83:54 (17:11, 22:7, 24:21, 20:15)

Punkty:
Sklep Polski MKK Gniezno: Leśniczak 18, Kozłowski 12, Kotwasiński 10, Urbaniak 9, Czyż 7, Dobrzycki 7, Szydłowski 6, Rau 6, Gorzelany 3, Wietrzyński 3, Kurka 2, Tyborowski.

Ogniwo Szczecin: Grzeszak 12, Wiśniewski 8, Paczkowski 6, Śmiechowski 6, Kicki 6, Knowa 5, Kołodziej 4, Urban 4, Kaźmierski 3, Boniecki.