Oskar Hildebrański osiemnasty w ROK Cup Italia

2024-03-11

W niedzielę, 10 marca, na torze kartingowym Franciacorta we włoskim Castrezzato odbyły się zawody kartingowe ROK Cup Italia.

W kategorii ROK Junior w gronie 56 zawodników wystąpił Oskar Hildebrański. Kierowca reprezentujący barwy Jastrzębski Racing w eliminacjach zajął 26. miejsce. Po nich zawodnicy zostali podzieleni na 4 grupy, które  rywalizowały systemem „każda z każdą”.  Gnieźnianin zajął w nich kolejno lokaty: ósmą, siódmą i trzynastą,. Rezultaty te pozwoliły Oskarowi Hildebrańskiemu wystąpić w wyścigu finałowym.  Wystartował do niego z jedenastej linii bez większych szans na awans do czołówki, ale przesunął się nieco do przodu i sklasyfikowany został na 18. pozycji. Triumfowali Włosi Federico Sbardellati, przed Ettore Sanesim. Trzeci był Lubosław Rujkow z Bułgarii. Najlepszy z  Polaków Miłosz Smuk sklasyfikowany został na 12. pozycji.