Oskar Hildebrański ósmy w kartingowych mistrzostwach Polski

2022-08-28

W dniach 27-28 sierpnia na Torze Poznań rozegrana została III runda kartingowych mistrzostw Polski.

W zawodach w najliczniej obsadzonej kategorii Mini ROK wystąpił Oskar Hildebrański reprezentujący barwy Jastrzębski Racing Team. Gnieźnianin podczas poprzedniej rundy rozegranej na początku lipca w Słomczynie  prezentował wysoką formę stając na najniższym stopniu podium. Tym razem również apetyty były spore, ale mimo ambitnej postawy Oskar Hildebrański nie zdołał wywalczyć medalowej lokaty.  W wyścigu I startując z 15. pozycji, po niezbyt udanej sesji treningowej, skutecznie przedzierał się do przodu kończąc zmagania na 8. miejscu. W drugiej sobotniej gonitwie przez moment był nawet szósty, ale ostatecznie uplasował się na 10. pozycji. Podobnie było w pierwszym wyścigu niedzielnym, kiedy to przesunął się na piątą lokatę ostatecznie jednak kończąc jednak zmagania na 11. miejscu. Ostatni wyścig rozgrywany był w deszczu, co nie przeszkadzało specjalnie gnieźnianinowi. Znowu był blisko czołówki. Starcił jednak sporo na ostatnim okrążeniu plasując się ostatecznie na 10. miejscu. Taką też pozycję Oskar Hildebrański zajął w klasyfikacji generalnej poznańskiej rundy. Ostatecznie w mistrzostwach Polski w kategorii Mini ROK gnieźnianin uplasował się na 8. miejscu  z dorobkiem 85 punktów. Zwyciężył Wojciech Woda (Parolin Poland) - 201, przed Adrianem Potępą (Jastrzębski Racing) - 173 i Tomaszem Cichorackim (Bambini Racing) - 135. Wśród seniorów mistrzem Polski został Jakub Rajski (AMO Racing Team) - 242 przed  Franciszkiem Czaplą (AMO Racing Team) - 236 i Gustawem Wiśniewskim (JR Racing) - 169.

Radosław Kossakowski + foto (fotorelacja)