Oskar Hildebrański powalczył we Włoszech

2023-10-09

W dniach 7-8 października, na torze kartingowym South Garda Karting we włoskim Lonato rozegrane zostały międzynarodowe zawody ROK Cup Trophy z udziałem kilkuset zawodników z całego świata.

W kategorii Junior ROK wystąpił Oskar Hildebrański. Gnieźnieński kierowca mimo problemów z gaźnikiem  podczas sobotniej  czasówki z każdym wyścigiem radził sobie coraz lepiej.  W gronie 61 zawodników występujących w tej kategorii już  w pierwszym wyścigu awansował o 14 pozycji. W kolejnych gonitwach również sukcesywnie  poprawiał swoje lokaty i wywalczył awans do finału A.  W nim także jechał ambitnie i ostatecznie ukończył zmagania na 19. pozycji. Zwyciężył Włoch Nicolas Marchesi przed swym rodakiem Valerio Viapianą i Tiziano Kuzhninim. Najlepszy z Polaków Franciszek Czapla był czwarty.  A już w najbliższy weekend na South Garda Karting w Lonato odbędą się najważniejsze zawody sezonu - ROK Cup Superfinal, także z udziałem Oskara Hildebrańskiego.