Oskar Hildebrański szósty w KMP

2023-08-28

W dniach 26-27, na torze Poznań odbyła się III, ostatnia runda kartingowych mistrzostw Polski.

W najliczniej obsadzonej kategorii Junior OK wystąpił gnieźnianin Oskar Hildebrański. Zawodnik reprezentujący barwy Jastrzębski Racing dobrze rozpoczął zmagania  plasując się tuż za podium w pierwszym sobotnim wyścigu. W drugim było już nieco gorzej. Siódma lokata nie przekreślała jednak szans na miejsce w czołówce.  W pierwszym wyścigu niedzielnym gnieźnianin walczył ambitnie i minął linię mety na piątej pozycji, ale kara 5 sekund za uderzenie w zderzak jednego z rywali spowodowała spadek o trzy lokaty. Sytuacja ta wyraźnie podcięła skrzydła młodemu kierowcy, który w ostatniej gonitwie zameldował się na mecie jako dziesiąty. Ostatecznie zawody w Poznaniu Oskar Hildebrański ukończył na ósmym miejscu. W klasyfikacji końcowej kartingowych mistrzostw Polski sezonu 2023 zajął natomiast szóstą lokatę. Mistrzem Polski został Maksymilian Rafalik (KRZ Motorsport) wyprzedzając Marcela Kasprzyckiego (Jastrzębski Racing) i Borysa Łyżenia (KRZ Motorsport).