Oskar Hildebrański w światowej czołówce

2023-10-18

W dniach 11-14 października, na torze kartingowym South Garda Karting we włoskim Lonato odbyła się najważniejsza i najliczniej obsadzona impreza kartingowa sezonu - ROK Cup SUPERFINAL. Zawody te tradycyjnie gromadzą setki zawodników z całego świata wstępujących w różnych kategoriach.

Jedną z największych obsad miała kategoria Junior ROK. W gronie 108 zawodników wystąpił Oskar Hildebrański. Gnieźnieński kierowca znakomicie spisywał się w eliminacjach; W nich kierowcy podzieleni zostali na 6 grup. Każda grupa rywalizowała z każdą, zatem była możliwość rywalizacji ze wszystkimi. Gnieźnianin za każdym razem plasował się w czołowej dziesiątce. Dwukrotnie był ósmy, raz siódmy, raz szósty, a raz nawet trzeci. Te rezultaty sprawiły, że w eliminacjach sklasyfikowany został na 14, pozycji i awansował do ścisłego finału. W nim startował z siódmej linii mając ambicje uplasowania się w czołowej dziesiątce. Niestety, kolizja już na pierwszym okrążeniu pokrzyżowała te plany. Ostatecznie Oskar Hildebrański ukończył zmagania na 35. pozycji. Biorąc jednak pod uwagę jego postawę w eliminacjach występ w Lonato może zaliczyć do udanych. ROK Cup Superfinal w kategorii Junior ROK wygrał Iskender Zulfikari z Turcji przed Rumunem Davidem Cristoforem Cosmą i  Włochem Nicolasem Marchesim. Najlepszy z Polaków Marcel Kasprzycki był szósty.