Ósma wygrana z rzędu Czarnych Czerniejewo!

2018-05-28

Kolejny komplet punktów na swoim koncie w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1 trwającego jeszcze sezonu 2017/2018 zapisał lider tej grupy zespół Czarnych Czerniejewo.

W niedzielę 27 maja podopieczni grającego trenera Macieja Lisieckiego, udali się do Koziegłów gdzie zmierzyli się z ekipą miejscowego Juranda. Faworytem tej potyczki piłkarskiej byli gracze z Czerniejewa z tytułu zajmowanego pierwszego miejsca w ligowej tabeli. Spotkanie zgodnie z oczekiwaniami zakończyło się zwycięstwem zespołu Czarnych, którzy pokonali miejscowy Juranda Koziegłowy w stosunku 3:2. Niedzielny mecz jednakże dla zespołu z Czerniejewa, nie rozpoczął się po ich myśli gdyż po stracie bramki w 20 minucie przegrywali z gospodarzami 1:0. Gola na swoim koncie dla miejscowych zapisał Piotr Jabłecki. Osiem minut później czerwono-czarni doprowadzili do stanu 1:1. Na strzał z 18 metra zdecydował się w zespole Czarnych – Mateusz Goździaszek. Decyzja Goździaszka na tyle okazała się trafiona gdyż piłka wpadła przy słupku do bramki Juranda Koziegłowy. W 37 minucie podopieczni Macieja Lisieckiego wyszli na prowadzenie 2:1. Po dośrodkowaniu piłki w pole karne gospodarzy z wykonywanego rzutu rożnego przez Mateusza Goździaszka futbolówkę celnym strzałem skierował do bramki gospodarzy z najbliższej odległości Jakub Cierpiszewski. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu w Koziegłowach pomiędzy miejscowym Jurandem a Czarnymi Czerniejewo. Podopieczni Macieja Lisieckiego ósmy komplet punktów z rzędu tej wiosny zapewnili sobie w drugiej połowie niedzielnego spotkania. W 48 minucie po podaniu Macieja Lisieckiego, trzecią bramkę dla Czarnych zdobył Damian Grzesiak w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy. W tym momencie Czerniejewo prowadziło już 3:1. I kiedy wydawało się że takim wynikiem zakończy się to spotkanie gospodarze w 72 minucie za sprawą Piotra Jabłeckiego zdobyli drugą bramkę, którą to ustalili końcowy wynik niedzielnego meczu na 3:2 dla zespołu Czarnych Czerniejewo. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek poznańskiej klasy A grupy 1 sezonu 2017/2018 możemy już pogratulować w końcu awansu drużynie Czarnych Czerniejewo do rozgrywek okręgowych w następnym sezonie. Miejmy nadzieje że będzie to z pierwszego miejsca a do tego sukcesu potrzeba jeszcze podopiecznym dwóch meczów zakończonych zwycięstwami. Brawo czerwono-czarni !!!

Skład Czarnych Czerniejewo: Damian Nowaczyk - Karol Jańczak, Hank Cierpiszewski, Mateusz Kuliński, Filip Budasz, Piotr Cyrulewski, Mateusz Goździaszek, Damian Grzesiak, Patryk Buczkowski, Mariusz Sawicki ( 76’ Krzysztof Przybylski) , Maciej Lisiecki